41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lantrea

LantreaLantrea
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Dostępne dawki: 30 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 28 szt.
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Lantrea

 

Lek na receptę przeznaczony do leczenia choroby refluksowej przełyku. Wskazany jest także pacjentom z chorobą wrzodową dwunastnicy i (lub) łagodną chorobą wrzodową żołądka (także na tle zakażenia bakterią Helicobacter pylori). Preparat wspomaga leczenie i profilaktykę łagodnych owrzodzeń żołądka i dwunastnicy, które powoduje stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) oraz łagodzi objawy u pacjentów, którzy wymagają stałego leczenia NLPZ. Lek stosuje się także w leczeniu objawów zespołu Zollingera-Ellisona.

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki należy połykać w całości, nie należy ich rozgryzać ani żuć. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. Lanzoprazol przyjmowany według schematu "raz na dobę" powinien być przyjmowany rano przed posiłkiem. Lanzoprazol stosowany w schemacie "dwa razy na dobę" powinien być przyjmowany raz rano przed posiłkiem i raz wieczorem. Leki zobojętniające kwas żołądkowy oraz sukralfat należy przyjmować godzinę przed lub po zażyciu dawki lanzoprazolu.Tak jak w przypadku innych leków stosowanych w chorobie wrzodowej, konieczne jest wcześniejsze wykluczenie podejrzenia nowotworu złośliwego, ponieważ rozpoczęcie leczenia może złagodzić objawy i opóźnić jego rozpoznanie. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko może wystąpić ból i zawroty głowy (co należy wziąć pod uwagę podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu), biegunka, wysypka oraz świąd skóry. Zmniejszenie wydzielania kwasu żołądkowego powoduje zwiększenie liczby bakterii obecnych fizjologicznie w przewodzie pokarmowym. Podanie leków zmniejszających stężenie kwasu żołądkowego może doprowadzić do nieznacznego zwiększenia ryzyka zakażeń przewodu pokarmowego spowodowanych przez bakterie, takie jak Salmonella i Campylobacter. Jeśli podczas długotrwałego leczenia (dłuższego niż rok) wystąpią zburzenia widzenia, należy zasięgnąć porady okulisty.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lanzoprazol, zaburzenia czynności wątroby, dziedziczną nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy (Lantrea zawiera sacharozę). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś leczony z powodu nowotworów żołądka. Gdy przyjmujesz fenytoinę, teofilinę, doustne środki antykoncepcyjne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania lanzoprazolu w okresie ciąży. Należy unikać stosowania lanzoprazolu podczas karmienia piersią, chyba że zostanie to uznane za niezbędne.

Lantrea tańszy zamiennik
Lantrea czy działa
Lantrea opinia
Lantrea opinie
Lantrea ulotka
Lantrea skład
Lantrea dawkowanie
Lantrea przeciwwskazania
Lantrea cena
Lantrea zamienniki
Lantrea zamiennik
Lantrea odpowiednik
refluks wrzody owrzodzenie żołądka wrzody żołądka wrzody dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy refluksowe zapalenie przełyku zespół Zollingera-Ellisona bakteria Helicobacter pylori
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lantrea

Dodaj opinię o Lantrea

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach