41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lansoprazolum123ratio

Lansoprazolum123ratioLansoprazolum123ratio
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 10.22 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 30 mg, kapsułki, 28 szt, 15 mg, kapsułki, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lansoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Lansoprazolum123ratio

 

Lek na receptę stosowany przy leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, także na tle zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Wskazany jest także przy refleksowym zapaleniu przełyku, łagodzi objawy zespołu Zollingera-Ellisona.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lanzoprazol przyjmowany według schematu "raz na dobę" powinien być przyjmowany rano przed posiłkiem. Lanzoprazol stosowany w schemacie "dwa razy na dobę" powinien być przyjmowany raz rano przed posiłkiem i raz wieczorem.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej: ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie i złe samopoczucie. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: biegunka, zaparcie, ból brzucha, dyspepsja, nudności, wymioty, wzdęcia, suchość w ustach. Zaburzenia czynności wątroby, rumień, pokrzywka oraz swędzenie.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, uczucie zmęczenia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lansoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby, chorobę nowotworową przewodu pokarmowego.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, ketokonazol, itrakonazol, inhibitory protezy, antybiotyki markolidowe, digoksynę, tokrolimus, leki przeciwdrgawkowe, warfarynę, teofilinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki zobojętniające sok żołądkowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! Leki zobojętniające kwas żołądkowy oraz sukralfat należy przyjmować godzinę przed lub po zażyciu dawki lanzoprazolu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Lansoprazolum123ratio opinia
Lansoprazolum123ratio opinie
Lansoprazolum123ratio ulotka
Lansoprazolum123ratio skład
Lansoprazolum123ratio dawkowanie
Lansoprazolum123ratio przeciwwskazania
Lansoprazolum123ratio cena
Lansoprazolum123ratio zamienniki
Lansoprazolum123ratio zamiennik
Lansoprazolum123ratio odpowiednik
Lansoprazolum123ratio tańszy zamiennik
Lansoprazolum123ratio czy działa
wrzody wrzody żołądka lek na wrzody wrzody dwunastnicy refluksowe zapalenie przełyku zespół Zollingera-Ellisona bakteria Helicobacter pylori refluks
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lansoprazolum123ratio

Dodaj opinię o Lansoprazolum123ratio

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach