41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lanbax

LanbaxLanbax
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 24.54 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 15 mg, kapsułki dojelitowe, twarde, 28 szt, 30 mg, kapsułki, dojelitowe, twarde, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lansoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Lanbax

 

Lek wydawany jest na receptę, który ma swoje zastosowanie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Wskazany jest także przy zakażeniu bakterią Helicobacter pylori,podczas refluksowego zapalenia przełyku i w zespole Zollingera-Ellisona.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zaleca się przyjmowanie leku rano, na czczo. Kapsułki należy przyjmować w całości. Zwartość kapsułki można ewentualnie zmieszać z wodą, sokiem jabłkowym, pomidorowym lub podać w małej ilości pokarmu (jogurtu lub startego jabłka).   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie i złe samopoczucie; zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, zaparcia, ból brzucha, dyspepsja, nudności, wymioty, wzdęcia); suchość w ustach. Opisywano także zaburzenia czynności wątroby. Ponadto rumień, pokrzywka oraz swędzenie.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, uczucie zmęczenia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lansoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby, chorobę nowotworową przewodu pokarmowego.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, ketokonazol, itrakonazol, inhibitory protezy, antybiotyki markolidowe, digoksynę, tokrolimus, leki przeciwdrgawkowe, warfarynę, teofilinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki zobojętniające sok żołądkowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Lanbax opinia
Lanbax opinie
Lanbax ulotka
Lanbax skad
Lanbax dawkowanie
Lanbax przeciwwskazania
Lanbax cena
Lanbax zamienniki
Lanbax zamiennik
Lanbax odpowiednik
Lanbax tańszy zamiennik
Lanbax czy działa
wrzody refluks żołądkowo-przełykowy wrzody na żołądku wrzody na dwunastnicy refluksowe zapalenie przełyku zakażenia bakterią Helicobacter pylori zespół Zollingera-Ellisona refluks
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lanbax

Dodaj opinię o Lanbax

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach