41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lamitrin

LamitrinLamitrin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: S, tabletki do przyrządzania zawiesiny, 5 mg, 30 szt, tabletki, 50 mg, 30 szt, tabletki, 100 mg, import, 30 szt, tabletki, 100 mg, 60 szt, tabletki, 25 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lamotriginum
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Lamitrin

 

Jest to lek wydawany na receptę.Stosowany jest w leczeniu różnych odmian padaczki (epilepsji).W przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12 lat:preparat stosuje się do leczenia napadów częściowych prostych i złożonych oraz napadów uogólnionych. U dorosłych i dzieci powyżej 2 lat: używa się do leczenia skojarzonego napadów częściowych prostych i złożonych oraz napadów uogólnionych. Preparat ma swoje zastosowanie również w napadach padaczkowych, które wiążą się z zespołem Lennox-Gastaut. Preparat pomaga zapobiegać zaburzeniom afektywnym dwubiegunowym, szczególnie w nawrotach epizodów depresyjnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Nie zaleca się preparatu u dzieci do ukończenia 2 lat.   Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo. Nagłe odstawienie lamotryginy może spowodować nawrót napadów padaczkowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste wysypka skórna (zwykle plamisto-grudkowa), ból i zawroty głowy, podwójne widzenie, rozmyte widzenie. Rzadko notowano przypadki wysypki o ciężkim przebiegu, stanowiącej potencjalne zagrożenie życia, w tym zespołu Stevens-Johnsona i toksycznej nekrolizy naskórka (zespół Lyella). Ponadto obserwowano często - drażliwość, senność, bezsenność, drżenia, oczopląs, niezborność ruchów, zmęczenie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka).   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lamotryginę, karbamazepinę, fenytoinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdrgawkowe, doustne leki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Lamotrygina jest wydzielana z mlekiem matki. Przed zastosowaniem leku w okresie karmienia piersią należy rozważyć potencjalne korzyści wynikające z karmienia piersią i możliwe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u niemowlęcia.

Lamitrin cena
Lamitrin zamienniki
Lamitrin zamiennik
Lamitrin odpowiednik
Lamitrin tańszy zamiennik
Lamitrin czy działa
Lamitrin opinia
Lamitrin opinie
Lamitrin ulotka
Lamitrin skład
Lamitrin dawkowanie
Lamitrin przeciwwskazania
napady uogólnione padaczka u dzieci padaczka zaburzenia afektywne dwubiegunowe epizody depresji epilepsja przeciwdrgawkowe napady złożone napady proste
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lamitrin

Dodaj opinię o Lamitrin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach