41 011 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 759 produktów w 204 kategoriach

Lamitrin

LamitrinLamitrin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: S, tabletki do przyrządzania zawiesiny, 5 mg, 30 szt, tabletki, 50 mg, 30 szt, tabletki, 100 mg, import, 30 szt, tabletki, 100 mg, 60 szt, tabletki, 25 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lamotriginum
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Lamitrin

 

Jest to lek wydawany na receptę.Stosowany jest w leczeniu różnych odmian padaczki (epilepsji).W przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12 lat:preparat stosuje się do leczenia napadów częściowych prostych i złożonych oraz napadów uogólnionych. U dorosłych i dzieci powyżej 2 lat: używa się do leczenia skojarzonego napadów częściowych prostych i złożonych oraz napadów uogólnionych. Preparat ma swoje zastosowanie również w napadach padaczkowych, które wiążą się z zespołem Lennox-Gastaut. Preparat pomaga zapobiegać zaburzeniom afektywnym dwubiegunowym, szczególnie w nawrotach epizodów depresyjnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Nie zaleca się preparatu u dzieci do ukończenia 2 lat.   Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo. Nagłe odstawienie lamotryginy może spowodować nawrót napadów padaczkowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste wysypka skórna (zwykle plamisto-grudkowa), ból i zawroty głowy, podwójne widzenie, rozmyte widzenie. Rzadko notowano przypadki wysypki o ciężkim przebiegu, stanowiącej potencjalne zagrożenie życia, w tym zespołu Stevens-Johnsona i toksycznej nekrolizy naskórka (zespół Lyella). Ponadto obserwowano często - drażliwość, senność, bezsenność, drżenia, oczopląs, niezborność ruchów, zmęczenie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka).   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lamotryginę, karbamazepinę, fenytoinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdrgawkowe, doustne leki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Lamotrygina jest wydzielana z mlekiem matki. Przed zastosowaniem leku w okresie karmienia piersią należy rozważyć potencjalne korzyści wynikające z karmienia piersią i możliwe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u niemowlęcia.

Lamitrin opinia
Lamitrin opinie
Lamitrin ulotka
Lamitrin skład
Lamitrin dawkowanie
Lamitrin przeciwwskazania
Lamitrin cena
Lamitrin zamienniki
Lamitrin zamiennik
Lamitrin odpowiednik
Lamitrin tańszy zamiennik
Lamitrin czy działa
zaburzenia afektywne dwubiegunowe epizody depresji epilepsja przeciwdrgawkowe napady złożone napady proste napady uogólnione padaczka u dzieci padaczka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lamitrin

Dodaj opinię o Lamitrin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 011 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 759 produktów w 204 kategoriach