40 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Kwetax

KwetaxKwetax
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 11.05 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii układ nerwowy

Opis i skład produktu Kwetax

Kwetax, tabletki powlekane, 30 sztuk

Kwetax to lek stosowany w leczeniu schizofrenii.

Wskazania:

Kwetax to lek wskazany do stosowania w leczeniu schizofrenii. Skuteczny w leczeniu umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych. 

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość zazywania  leku ustala lekarz. 

Nie należy spozywac soku grejpfrutowego w czasie zazywania leku. 

Należy zachować ostrożność w razie  spożywania alkoholu w czasie stosowania leku Kwetax. Lek może być stosowany niezależnie od posiłku. 

Zaleca się powolne  odstawianie leku.

Skutki uboczne:

Bardzo często : ˇ zawroty głowy, senność, bóle głowy. ˇ suchość w jamie ustnej ˇ przyrost masy ciała ˇ zwiększenie poziomu cholesterolu ˇ objawy odstawienne (objawy pojawiające się po przerwaniu stosowania kwetiapiny), obejmują: bezsenność, nudności, bóle głowy, biegunkę, wymioty, zawroty głowy i drażliwość. Zazwyczaj ustępują po tygodniu od przyjęcia ostatniej dawki 

Często: ˇ omdlenia, przyspieszony rytm serca ˇ niestrawność ˇ osłabienie ˇ wysokie stężenie cukru we krwi ˇ zwiększona aktywność enzymów we krwi ˇ zmiany dotyczące liczby białych krwinek (mogące być przyczyną gorączki i poważnego pogorszenia się stanu pacjenta, bądź też gorączki z miejscowymi objawami zapalnymi, jak uporczywy ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej lub zaburzenia oddawania moczu) ˇ obrzęki rąk lub nóg ˇ zaparcia ˇ niewyraźne widzenie ˇ katar (swędzący i zatkany nos) ˇ niskie ciśnienie krwi mogące powodować zawroty głowy przy wstawaniu ˇ nietypowe sny i koszmary senne ˇ nieprawidłowe ruchy mięśni ˇ zaburzenia mowy i językowe ˇ zwiększone uczucie głodu 

Niezbyt często : ˇ napady padaczkowe lub drgawki: w przypadku wystąpienia należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym szpitala ˇ zespół „niespokojnych” nóg ˇ mimowolne ruchy twarzy, ciała, rąk lub nóg ˇ trudności z przełykaniem ˇ zaburzenia seksualne ˇ reakcje uczuleniowe objawiające się zaczerwienieniem i świądem skóry oraz wysypką. 

Rzadko: ˇ bardzo wysoka temperatura ciała ˇ bolesne i długotrwałe wzwody prącia: w przypadku wystąpienia należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym szpitala ˇ żółtaczka (zażółcenie skóry i białkówek oczu) ˇ zakrzepy krwi w żyłach szczególnie w nogach (objawy obejmują obrzęk, ból i zaczerwienienie nóg), które naczyniami krwionośnymi mogą dostać się do płuc powodując ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu.  ˇ obrzmienie piersi i niespodziewane wytwarzanie mleka (mlekotok). 

Bardzo rzadko : ˇ reakcja uczuleniowa o ciężkim charakterze, powodująca duszność, zawroty głowy, czasem wstrząs.

Ważne

Skonsultuj się z lekarzem jeśli: 

Gdy masz nadwrażliwość na kwetiapinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Kwetax; 

Gdy zażywasz leki stosowane w leczeniu HIV (AIDS); środki przeciwgrzybicze z grupy azoli, np. ketokonazol lub itrakonazol; antybiotyki erytromycynę lub klarytromycynę;  nefazodon, stosowany w leczeniu depresji. 

Gdy masz niskie ciśnienie krwi,  chorobę serca, zaburzenia rytmu serca lub chorobę układu krązenia; 

Gdy pojawiły się  w przeszłosci napady padaczkowe lub drgawki; udar mózgu; 

Gdy masz zaburzenia czynności wątroby; cukrzycę, mniejszoną liczbę białych krwinek; depresję lub myśli samobójcze Gdy masz lub gdy w rodzinie występowały zakrzepy. 

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich zazywanych ostatnio lekach, w tym preparatach ziołowych, produktach naturalnych i lekach wydawanych bez recepty. Szczególnie gdy przyjmujesz: ˇ inne leki stosowane w leczeniu chorób psychicznych, jak tiorydazyna; ˇ karbamazepinę lub fenytoinę, stosowane w leczeniu padaczki; ˇ barbiturany, jak fenobarbital (stosowany w leczeniu padaczki) lub amobarbital (stosowany w leczeniu bezsenności); ˇ leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca; ˇ leki wpływające na stężenie soli (potasu, magnezu) we krwi; ˇ lek przeciwgruźliczy ryfampicynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią . 

Kwetax opinia
Kwetax opinie
Kwetax ulotka
Kwetax skład
Kwetax dawkowanie
Kwetax przeciwwskazania
Kwetax cena
Kwetax
Kwetax tabletki
Kwetax na schizofrenię
Kwetax zamienniki
Kwetax zamiennik
Kwetax odpowiednik
Kwetax tańszy zamiennik
Kwetax czy działa
leczenie umiarkowanej schizofrenii stany maniakalne leczenie manii umiarkowana schizofrenia lekka forma schizofrenii
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Kwetax

Dodaj opinię o Kwetax

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach