43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Kwetaplex

KwetaplexKwetaplex
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 151.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt, 100 mg, tabletki powlekane, 60 szt, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt, 150 mg, tabletki powlekane, 60 szt, XR, 400 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 60 szt, XR, 50 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 30 szt, XR, 200 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 60 szt, XR, 300 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 60 szt, 300 mg, tabletki powlekane, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Quetiapinum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Kwetaplex

 

Lek wydawany jest na receptę przeznaczony do leczenia schizofrenii. Wskazany jest do leczenia umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych w rozwoju choroby maniakalno-depresyjnej (tzw. choroby afektywnej dwubiegunowej).  

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, bóle i zawroty głowy, spowolnienie ruchowe, upośledzona koncentracja, przymusowe ruchy niektórych grup mięśni, zmiany obrazu krwi, omdlenia, przyśpieszona praca serca, niedociśnienie, nieżyt nosa, suchość błony śluzowej nosa, zaparcia, niestrawność, osłabienie, obrzęki obwodowe, zwiększenie masy ciała, zaburzenia funkcji wątroby, zwiększenie stężenia triglicerydów (po posiłkach) i cholesterolu całkowitego we krwi, reakcje nadwrażliwości, napady padaczkowe.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty i bóle głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwetiapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca i/lub naczyń, skłonność do nadciśnienia, padaczkę, cukrzycę, niewydolność wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, itrakonazol, ketokonazol, flukonazol, antybiotyki z grupy makrolidów, inhibitory proteazy HIV, ryfampicynę, glikokortykosteroidy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Kwetaplex opinia
Kwetaplex opinie
Kwetaplex ulotka
Kwetaplex skład
Kwetaplex dawkowanie
Kwetaplex przeciwwskazania
Kwetaplex cena
Kwetaplex zamienniki
Kwetaplex zamiennik
Kwetaplex odpowiednik
Kwetaplex tańszy zamiennik
Kwetaplex czy działa
leczenie schizofrenii lek na schizofrenię schizofrenia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Kwetaplex

Dodaj opinię o Kwetaplex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach