40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Kreon 40 000

Kreon 40 000Kreon 40 000
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 157.56 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki dojelitowe, twarde, 20 szt
Działanie: wspomaga trawienie tłuszczów, białek i cukrów
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii dolegliwości pokarmowe

Opis i skład produktu Kreon 40 000

Lek na receptę przeznaczony w leczeniu stanów, w których organizm nie produkuje wystarczającej ilości enzymów trzustkowych. Stosowany w leczeniu zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki wywołanej: zwłóknieniem torbielowatym (mukowiscydozą), przewlekłym zapaleniem trzustki, usunięciem trzustki (pankreatektomią), usunięciem żołądka (gastrektomią), zespoleniem żołądkowo-jelitowym (np. gastroenterostomia typu Billroth II), zwężeniem przewodu trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego (np. z powodu nowotworu), zespołem Shwachmana-Diamonda.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek należy przyjmować o tej samej porze. Zalecane jest przyjmowanie połowy lub jednej trzeciej zaleconej przez lekarza dawki na początku posiłku, a pozostałej części w trakcie posiłku. Kapsułki należy połykać w trakcie posiłków w stanie nienaruszonym, bez rozgryzania i żucia, popijając odpowiednią ilością płynu (np. ok. 100 ml). Jeżeli połykanie kapsułek sprawia trudności (np. w przypadku małych dzieci lub osób w podeszłym wieku), można je ostrożnie otworzyć i dodać minimikrosfery do miękkiego pokarmu (pH < 5,0) niewymagającego żucia lub przyjmować z płynem (pH < 5,0), np. sokiem owocowym. Mieszaninę minimikrosfer z pokarmem lub płynem należy zużyć natychmiast; nie wolno jej przechowywać. Uwaga! Podczas przyjmowania leku należy pić duże ilość płynów każdego dnia. Niewłaściwe nawodnienie może wzmagać zaparcia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha. Niezbyt często: zaparcia, nieprawidłowe stolce, biegunka, nudności i wymioty, reakcje nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre zapalenie trzustki Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Kreon 40 000 opinia
Kreon 40 000 opinie
Kreon 40 000 ulotka
Kreon 40 000 skład
Kreon 40 000 dawkowanie
Kreon 40 000 przeciwwskazania
Kreon 40 000 cena
Kreon 40 000 zamienniki
Kreon 40 000 zamiennik
Kreon 40 000 odpowiednik
Kreon 40 000 tańszy zamiennik
Kreon 40 000 czy działa
lek na pracę trzustki enzymy trzustkowe niewydolność trzustki zapalenie trzustki zapalenie żołądka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Kreon 40 000

Dodaj opinię o Kreon 40 000

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach