40 553 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Klozapol

KlozapolKlozapol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 12.67 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 100 mg, 50 szt, tabletki, 25 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clozapinum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii układ nerwowy

Opis i skład produktu Klozapol

Lek na receptę stosowany w psychozach schizofrenicznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Badania morfologii krwi należy wykonywać przez pierwszych 18 tygodni raz w tygodniu, następnie nie rzadziej niż raz w miesiącu. Okresowo należy kontrolować czynność wątroby.

Możliwe skutki uboczne:

Niedociśnienie, senność, uczucie zmęczenia, wzmożone wydzielanie śliny, suchość w jamie ustnej, obniżenie potencji płciowej, zaparcia, nieostre widzenie, zaburzenia świadomości. Najpoważniejszym problemem są zmiany hematologiczne, najczęściej występują w początkowym okresie leczenia. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na klozapinę, choroby układu krwiotwórczego, choroby układu krążenia (szczególnie przebiegające z niewydolnością krążenia lub obniżonym ciśnieniem), padaczkę, jaskrę, schorzenia nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, przeciwlękowe, przeciwhistaminowe, narkotyczne leki przeciwbólowe), leki wpływające na układ krwiotwórczy (przeciwreumatyczne, przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe), acenokumarol, digoksynę, cimetydynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Klozapol opinia
Klozapol opinie
Klozapol ulotka
Klozapol skład
Klozapol dawkowanie
Klozapol przeciwwskazania
Klozapol cena
Klozapol zamienniki
Klozapol zamiennik
Klozapol odpowiednik
Klozapol tańszy zamiennik
Klozapol czy działa
psychoza schizofrenia przewlekła schizofrenia ostre zaburzenia psychiczne lek na zaburzenia psychiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Klozapol

Dodaj opinię o Klozapol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 553 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach