43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

IPP 40

IPP 40IPP 40
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 22.45 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, tabletki dojelitowe, 56 szt, 40 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu IPP 40

Lek IPP 20 na receptę przeznaczony:

  • do leczenia łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku,
  • podczas długotrwałego leczenia refluksowego zapalenia przełyku, zapobiegając jednocześnie jego nawrotom,
  • aby zapobiegać owrzodzeniom żołądka oraz dwunastnicy wywołanym przez niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka,

Lek IPP 40 mg stosowany w leczeniu skojarzonym z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori oraz w zapobieganiu nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentów z owrzodzeniami związanymi z zakażeniem H. pylori. Ponadto stosowany w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy oraz żołądka.

Skuteczny także w walce z umiarkowaną i ciężką postacią refluksowego zapalenia przełyku.  Długotrwałe leczenie zespołu Zollingera-Ellisona i innych zaburzeń związanych z patologicznie zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne. Występowanie po zastosowaniu preparatu IPP takich działań niepożądanych, jak np. zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych. Gdy przyjmujesz atazanawir, ketokonazol, itrakonazol, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

IPP 40 opinie
IPP 40 opinia
IPP 40 ulotka
IPP 40 dawkowanie
IPP 40 przeciwwskazania
IPP 40 skład
IPP 40 cena
IPP 40 zamienniki
IPP 40 zamiennik
IPP 40 odpowiednik
IPP 40 tańszy zamiennik
IPP 40 czy działa
owrzodzenia refluks dwunastnica owrzodzenie żołądka wrzody żołądka wrzody dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy zespół Zollingera- Ellisona
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o IPP 40

Dodaj opinię o IPP 40

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach