41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Iporel

IporelIporel
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 7.13 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 75 mcg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clonidini hydrochloridum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Iporel

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i jego wszystkich postaci.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeśli planuje się zmianę sposobu leczenia, dawka klonidyny powinna być zmniejszana stopniowo. Przy nagłym odstawieniu klonidyny występuje gwałtowny wzrost ciśnienia tętniczego. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.  

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie leczenia suchość błony śluzowej jamy ustnej, uczucie zmęczenia, ustępujące po 3-7 dniach, bez konieczności zmniejszenia dawki. Rzadko zaburzenia snu, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi przy gwałtownej zmianie pozycji z siedzącej na stojącą, bóle i zawroty głowy, stany depresyjne, zaparcia, reakcje alergiczne, zwolnienie pracy serca, drętwienie rąk i stóp, zaburzenia czucia, obrzęki u chorych z niewydolnością nerek. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na klonidynę, chorobę Raynaud'a, chorujesz na depresję, cukrzycę leczoną insuliną. Gdy przyjmujesz leki moczopędne, leki rozszerzające naczynia krwionośne, β-blokery, glikozydy naparstnicy, leki nasenne, uspokajające, insulinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.  

Iporel zamienniki
Iporel zamiennik
Iporel odpowiednik
Iporel tańszy zamiennik
Iporel czy działa
Iporel opinia
Iporel opinie
Iporel ulotka
Iporel dawkowanie
Iporel przeciwwskazania
Iporel skład
Iporel cena
nadciśnienie tętnicze układ sercowo-naczyniowy ciśnienie tętnicze krwi kardiologiczny krążenie krwi choroba nadciśnieniowa lek na nadciśnienie tętnicze leczenie nadciśnienia tętniczego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Iporel

Dodaj opinię o Iporel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach