40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Intestivet Gel

Intestivet GelIntestivet Gel
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: 0
Producent: VETFOOD
Postać: płyn
Cena: 36.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii Produkty dla zwierząt

Opis i skład produktu Intestivet Gel

INTESTIVET Gel Odnowa mikroflory przewodu pok., 15 ml

INTESTIVET Gel to preparat przeznaczony dla psów i kotów z chorobami przewodu pokarmowego, zwłaszcza powiązanymi z zaburzeniami równowagi mikroflory jelit.

Skład:

Enterococcus faecium NCIMB10415, E1707; 3 x 1011; witaminy: A, C, B1, B2, B12, kwas pantotenowy, kwas nikotynowy

Analiza chemiczna:

Tłuszcz surowy: 87,9%

Białko surowe: 1,2%

Włókno surowe: 0,1%

Wilgotność: 0,4%

Popiół surowy: 5,5%

Na: 0%

Witaminy:

Witamina E – mieszanina tokoferoli, należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, pełniących w organizmie funkcję przeciwutleniacza. Chroni ona większość fosfolipidów błon komórkowych przed oksydacyjnym działaniem wolnych rodników.

Witamina C – kwas askorbinowy, bierze m.in. udział w przemianach tyrozyny i syntezie steroidów nadnerczowych. Wpływa na zachowanie prawidłowego potencjału oksydacyjnego komórki, „uszczelnia” naczynia krwionośne oraz pobudza syntezę kolagenu.

Witamina B1 – tiamina, należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie, wymaganych w diecie, szczególnie u kotów i młodych psów. Tiamina odgrywa zasadniczą rolę w procesach oddychania komórkowego i przemianach węglowodanów. Jest częścią składową koenzymu karboksylazy (pirofosforanu tiaminy), wzmaga czynność acetylocholiny oraz hamuje esterazę cholinową. Witamina ta zapewnia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego oraz mięśnia sercowego. Niedobór tiaminy u kotów prowadzi do rozwoju kardiomiopatii roztrzeniowej i/lub centralnej degeneracji siatkówki.

Witamina B2 –ryboflawina, należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Witamina B2 jest prekursorem koenzymów odpowiedzialnych za większość zachodzących w organizmie procesów utleniania i redukcji. Wraz z witaminą A wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nabłonków przewodu pokarmowego, narządu wzroku, dróg oddechowych, naczyń krwionośnych i skóry; uczestniczy również w przemianach aminokwasów i tłuszczów.

Witamina B12 - kobalamina, aktywna biologicznie forma – cjankobalamina, produkowana jest przez mikroorganizmy przewodu pokarmowego. Witamina B12 działa jako koenzym w istotnych dla organizmu reakcji metylacji, zachodzących podczas przemian białek, tłuszczów i węglowodanów. Kobalamina bierze także udział w syntezie krwinek czerwonych, kwasów nukleinowych, czynnika wewnętrznego oraz tworzeniu otoczki mielinowej; dodatkowo obniża poziom lipidów.

Kwas foliowy – folacyna witamina B9, witamina M, witamina B11, w organizmie syntezowany jest przez bakterie jelitowe. Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek. Niezbędny dla prawidłowego funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nerwowego i krwiotwórczego oraz wzrostu i rozwoju płodów. Wchłanianie kwasu foliowego jest efektywniejsze w obecności witaminy C, witamin z grupy B (gł. B6 i B12) oraz biotyny.

Kwas nikotynowy – łącznie z amidem kwasu nikotynowego wchodzi w skład witaminy B3. Może być syntezowany endogennie z tryptofanu. Jego działanie wiąże się z udziałem w reakcjach syntezy i rozkładu węglowodanów, tłuszczów i aminokwasów, podczas których dochodzi do uwalniania energii. Kwas nikotynowy bierze udział w syntezie krwinek czerwonych, hamuje toksyczne działanie związków chemicznych i niektórych leków, reguluje poziom cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne oraz korzystnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Kwas pantotenowy – witamina B5, składnik koenzymu A, uczestniczący w metabolizmie białek, tłuszczów (synteza cholesterolu) i węglowodanów. Uczestniczy w większości przemian energetycznych organizmu oraz syntezie hormonów i przekaźników nerwowych.

Sorbinian potasu – konserwant

Działanie:

Wspomaga pracę układu pokarmowego, reguluje działanie mikroflory jelit. Leczy dysfunkcje przewodu pokarmowego, spowodowane złym odżywianiem. Ma właściwości probiotyczne. Ogranicza rozwój patogenów. Zwiększa obronę przeciwwirusową i pobudza produkcję przeciwciał przeciw Giardii.

Wskazania:

Stosować w przypadku:

  • leczenia farmakologicznego chorób przewodu pokarmowego,
  • chorób trzustki, z towarzyszącą dysbakteriozą,
  • biegunek związanych ze złą dietą,
  • zmiany diety u młodych psów i kotów,
  • dużego zagrożenia pasożytami, wirusami i bakteriami u szczeniąt i kociąt,
  • dużego stresu u psów i kotów.

Dawkowanie:

Stosować bezpośrednio doustnie lub po zmieszaniu z karmą.

U psów:

2 - 3 razy dziennie w ilości, zależnej od wieku i wielkości psa

szczenięta powyżej 3 kg – 1 ml/ 2 - 3 razy dziennie 

psy ras małych (do 5 kg) – 2 ml/ 2 - 3 razy dziennie 

psy ras średnich (6-15 kg) – 3 ml/ 2 - 3 razy dziennie 

psy ras dużych (16-30 kg) – 5 ml/ 2 - 3 razy dziennie 

U kotów:

Koty rosnące: 1 ml, 1 lub 2 razy dziennie

Koty dorosłe: 1-2 ml, 1 lub 2 razy dziennie

Stosować co najmniej 3-7 dni lub zgodnie ze wskazaniami lekarza.

 

 

 

 

 

 

Intestivet Gel opinia
Intestivet Gel opinie
Intestivet Gel ulotka
Intestivet Gel dawkowanie
Intestivet Gel cena
choroby przewodu pokarmowego zaburzeniami równowagi mikroflory jelit dysfunkcja przewodu pokarmowego zła dieta Ograniczenie rozwoju patogenów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Intestivet Gel

Dodaj opinię o Intestivet Gel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach