39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Indipam SR

Indipam SRIndipam SR
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 7.82 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1,5mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu,30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Indapamidum
Działanie: moczopędne
Ulotka:

Opis i skład produktu Indipam SR

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, najlepiej o stałej porze, zwykle rano.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: reakcje alergiczne prowadzące do wysypek skórnych z plamami i grudkami. Niezbyt często: wymioty, reakcje alergiczne prowadzące do purpurowych punktów lub plam na skórze. Rzadko: zawroty głowy, zmęczenie, ból głowy, mrowienie (parestezje), nudności, zaparcia, suchość w jamie ustnej. Bardzo rzadko: zmiany obrazu krwi, zapalenie trzustki, zaburzenia rytmu serca, niskie ciśnienie krwi (które może powodować uczucie zawrotów głowy), zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, podwyższony poziom wapnia we krwi, poważne reakcje alergiczne.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, niedociśnienie (szczególnie w początkowym okresie leczenia), stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na indapamid, sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, obniżony poziom potasu, cukrzycę, choroby serca, dnę moczanową, toczeń rumieniowaty, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz preparaty litu, leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca, leki stosowane w leczeniu psychoz, beprydyl (stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej), cyzapryd (stosowany w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych), erytromycynę (podawana dożylnie), niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki obniżające wysokie ciśnienie krwi, metforminę (stosowaną w leczeniu cukrzycy), baklofen, cyklosporynę i tokrolimus, kortykosteroidy, leki przeczyszczające, leki stosowane w chorobach serca, leki moczopędne, niektóre leki przeciwdepresyjne (np. imipramina), neuroleptyki (stosowane w leczeniu chorób psychicznych, leki zawierające wapń. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Indipam SR opinia
Indipam SR opinie
Indipam SR ulotka
Indipam SR dawkowanie
Indipam SR przeciwwskazania
Indipam SR skład
Indipam SR cena
Indipam SR zamienniki
Indipam SR zamiennik
Indipam SR odpowiednik
Indipam SR tańszy zamiennik
Indipam SR czy działa
lek na nadciśnienie tętnicze leczenie nadciśnienia tętniczego ciśnienie tętnicze serce serce i układ krążenia nadciśnienie tętnicze krążenie żylne układ sercowo-naczyniowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Indipam SR

Dodaj opinię o Indipam SR

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach