41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Hetlioz

HetliozHetlioz
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek
Postać: kapsułki
Ulotka:

Opis i skład produktu Hetlioz

Hetlioz, 20mg, kapsułki

Hetlioz to lek, w którym substancją czynną jest tasimelteon. Jest to produkt stosowany w leczeniu osób całkowicie niewidomych dla wyregulowania 24-godzinnego rytmu sen-czuwanie.

Skład:

Substancja czynna: Tasimelteon

Działanie:

Hetlioz jest lekiem stosowanym w leczeniu zespołu nie-24-godzinnego rytmu sen-czuwanie u osób całkowicie niewidomych. Cykl dobowy u wskazanych pacjentów zostaje zaburzony i nie jest zsynchronizowany z porami dnia i nocy, przez co osoby te często funkcjonują wedle dłuższego cyklu, co oznacza, że zasypiają się i budzą o nietypowej porze. Melatonina, czyli hormon zawarty w leku wpływa na koordynowanie cyklu sen-czuwanie organizmu. U osób z normalnym postrzegania światła i ciemności melatonina jest wytwarzana w godzinach ciemności i promuje sen, oddziałując na receptory melatoniny w określonych obszarach mózgu. Substancja czynna zawarta w leku Hetlioz, tasimelteon, oddziałuje na te same receptory co melatonina, promując sen i regulując cykl snu. Przyjęcie leku w odpowiednim czasie każdego dnia może pomóc uregulować cykl sen-czuwanie na bardziej standardowy pod względem pory dnia.

Wskazania:

Produkt jest przeznaczony dla osób całkowicie niewidomych.

Stosowanie:

Hetlioz wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza. Przeznaczony jest do długotrwałego stosowania. Należy przyjąć 1 kapsułkę dziennie godzinę przed snem, każdego dnia o tej samej porze. Lek należy przyjmować bez jedzenia.

Działania niepożądane:

Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Hetlioz (mogące wystąpić u więcej niż 3 na 100 osób) to ból głowy, senność, nudności (mdłości) i zawroty głowy. Mają one zazwyczaj nasilenie łagodne lub umiarkowane i są tymczasowe.

Hetlioz, 20mg, kapsułki opinia
Hetlioz, 20mg, kapsułki opinie
Hetlioz, 20mg, kapsułki ulotka
Hetlioz, 20mg, kapsułki skład
Hetlioz, 20mg, kapsułki dawkowanie
Hetlioz, 20mg, kapsułki przeciwwskazania
Hetlioz, 20mg, kapsułki cena
Hetlioz zamienniki
Hetlioz zamiennik
Hetlioz odpowiednik
Hetlioz tańszy zamiennik
Hetlioz czy działa
tasimelteon dla niewidomych uregulowanie snu u niewidomych cykl dnia u niewidomych rytm sen-czuwanie pory dnia u niewidomych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Hetlioz

Dodaj opinię o Hetlioz

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach