39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Grofibrat 200

Grofibrat 200Grofibrat 200
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 22.76 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 200 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Fenofibratum
Działanie: obniża poziom cholesterolu
Ulotka:

Opis i skład produktu Grofibrat 200

 

Lek na receptę stosowany we wszystkich typach hiperlipidemii. Hiperlipidemia - zespół zaburzeń metabolicznych objawiających się podwyższonymi poziomami frakcji cholesterolu i triglicerydów w surowicy krwi: hipertriglicerydemia, hiperlipidemia mieszana (z przewagą triglicerydów), hipercholesterolemia łagodna i umiarkowana (zwłaszcza tzw. aterogenna dyslipidemia), w których odpowiednia i regularnie stosowana dieta nie była skuteczna.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Lek najlepiej wchłania się najlepiej jeśli przyjmowany jest bezpośrednio po posiłku.   Uwaga!Podczas leczenia konieczne jest przestrzeganie diety z ograniczoną ilością tłuszczów nasyconych, cholesterolu i węglowodanów oraz zwiększenie aktywności fizycznej.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka, zaparcie, wzdęcia, ból nadbrzusza). Niekiedy mogą wystąpić: ból i zawroty głowy, bezsenność, zmęczenie, ból pleców, objawy grypopodobne, bóle mięśni i stawów, osłabienie siły mięśni, skórne reakcje alergiczne (wysypka, rumień, pokrzywka, świąd), nadwrażliwość na światło, zmniejszenie masy ciała, wypadanie włosów, osłabienie libido, kamica żółciowa. Bardzo rzadko występują: zapalenie mięśni, zapalenie wątroby, zapalenie trzustki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność porwadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fenofibrat lub pozostałe składniki preparatu, nadwrażliwość na światło po zastosowaniu fibratów lub ketoprofenu, zaburzenia czynności  wątroby i/lub nerek, schorzenia pęcherzyka żółciowego (kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego), nietolerncję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz leki: przeciwzakrzepowe pochodne kumaryny, inne fibraty, inne leki obniżające poziom cholesterolu (statyny), leki przeciwdepresyjne (inhibitory monoaminooksygenazy), insulinę, doustne leki przeciwcukrzycowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Kobiety mogące zajść w ciążę powinny stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia prepatem Grofibrat.

Grofibrat 200 zamienniki
Grofibrat 200 zamiennik
Grofibrat 200 odpowiednik
Grofibrat 200 tańszy zamiennik
Grofibrat 200 czy działa
Grofibrat 200 opinia
Grofibrat 200 opinie
Grofibrat 200 skład
Grofibrat 200 ulotka
Grofibrat 200 dawkowanie
Grofibrat 200 przeciwwskazania
Grofibrat 200 cena
krążenie poziom cholesterolu hipercholesterolemia hiperlipidemia hipertriglicerydemia hiperlipidemia mieszana poziom triglicerydów dyslipidemia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Grofibrat 200

Dodano: 24 Czerwiec 2016
Autor: Janusz
Ocena:
Zażywam regularnie od kilku lat i byłem spokojny. Żona wygoniła mnie jednak na badanie i szok: cholesterol dwukrotnie przekroczony! Lekarz zmienił mi na ArmoLipid. Za 2 miesiące sprawdzę. Zapas Grofibratu wyrzuciłem.
Odpowiedź
Dodano: 23 Czerwiec 2015
Autor: Dorota
Ocena:
Odkąd pamiętał miałam zaburzeni metaboliczne długo szukałam odpowiedniego leku aż trafiłam na Grofibrat 200. Poprawił mje samopoczucie a co najważniejsze wyniki, godny polecenia.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Grofibrat 200

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach