41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

GlimeHexal 6

GlimeHexal 6GlimeHexal 6
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 27.92 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 6 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Glimepiridum
Działanie: obniża poziom cukru we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu GlimeHexal 6

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, gdy same ograniczenia dietetyczne, ćwiczenia fizyczne nie są wystarczająco skuteczne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować krótko przed lub w trakcie obfitego śniadania lub pierwszego głównego posiłku w ciągu dnia (jeżeli pacjent nie je śniadania). Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu. W czasie leczenia należy stosować właściwą dietę oraz regularne ćwiczenia fizyczne. W sytuacjach stresowych może być wskazana czasowa zmiana leku na insulinę.

Możliwe skutki uboczne:

Spadek poziomu cukru (nieprawidłowe stosowanie lub łączne stosowanie z innymi lekami przeciwcukrzycowymi), zaburzenia widzenia, szczególnie w początkowym okresie leczenia (wynikające ze zmiany stężenia glukozy we krwi), nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, biegunka, reakcje alergiczne. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w początkowym okresie leczenia glimepirydem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na glimepiryd, inne pochodne sulfonylomocznika, sulfonamidy lub pozostałe składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz inne doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, salicylany, doustne leki przeciwgrzybicze, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki należące do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

GlimeHexal 6 opinia
GlimeHexal 6 opinie
GlimeHexal 6 ulotka
GlimeHexal 6 skład
GlimeHexal 6 dawkowanie
GlimeHexal 6 przeciwwskazania
GlimeHexal 6 cena
GlimeHexal 6 zamienniki
GlimeHexal 6 zamiennik
GlimeHexal 6 odpowiednik
GlimeHexal 6 tańszy zamiennik
GlimeHexal 6 czy działa
cukrzyca dieta cukrzyca typu 2 glukoza insulina cukrzyca niezależna od insuliny cukrzyca dorosłych cukrzyca insulinoniezależna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o GlimeHexal 6

Dodaj opinię o GlimeHexal 6

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach