44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Furosemidum Polpharma

Furosemidum PolpharmaFurosemidum Polpharma
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki iniekcje
Cena: 3.61 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje, 20 mg / 2 ml, 5 ampułek, iniekcje, 20 mg / 2 ml, 50 ampułek, tabletki, 40 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Furosemidum
Działanie: moczopędne
Ulotka:

Opis i skład produktu Furosemidum Polpharma

Lek na receptę stosowany w obrzękach, będących objawem chorób układu krążenia (zastoinowa niewydolność serca), wątroby i nerek (w tym marskość wątroby i zespół nerczycowy). Nadciśnienie tętnicze, w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie.

Dawkowanie:

Tabletki: doustnie, najlepiej rano. Iniekcje: dożylnie lub domięśniowo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! W trakcie leczenia nie wolno spożywać alkoholu.   Uwaga! Podczas leczenia należy stosować dietę bogatą w potas oraz preparaty potasu w celu uzupełnienia jego ewentualnych niedoborów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej, obniżona objętość krwi z obniżeniem ciśnienia tętniczego, obniżony poziom sodu, obniżony poziom potasu, rzadko - nudności, zaburzenia żołądkowe, zwiększenie stężenia kwasu moczowego i nasilenie dny. Sporadycznie wysypka skórna, nadwrażliwość skóry na światło słoneczne, zapalenie trzustki. Furosemid może powodować przemijające lub nieodwracalne zaburzenia słuchu. Długotrwałe stosowanie furosemidu może powodować obniżenie poziom magnezu, bardzo rzadko tężyczkę.   Uwaga! W trakcie leczenia należy kontrolować poziom  potasu, wapnia i magnezu, kreatyniny, mocznika, wskaźniki równowagi kwasowo-zasadowej oraz u pacjentów z cukrzycą stężenie glukozy we krwi i w moczu.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na furosemid, sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, bezmocz, niedrożność dróg moczowych, niedobory elektrolitów, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwdepresyjne, pochodne fenotiazyny, leki β-adrenolityczne, leki przeciwcukrzycowe (insulina, pochodne sulfonylomocznika), preparaty litu, antybiotyki aminoglikozydowe (szczególnie kanamycynę, neomycynę, wankomycynę), cefalosporyny(zwłaszcza cefaleksynę), salicylany, sukcynylocholinę, leki zwiotczające mięśnie szkieletowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, acetazolamid, amfoterycynę, kortykosteroidy i teofilinę, glikozydy naparstnicy (digoksynę), disopyramid, flekainid, chinidynę pimozydu i terfenadyny. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Furosemid przenika do mleka matki, może hamować laktację.

Furosemidum Polpharma opinia
Furosemidum Polpharma opinie
Furosemidum Polpharma ulotka
Furosemidum Polpharma skład
Furosemidum Polpharma dawkowanie
Furosemidum Polpharma przeciwwskazania
Furosemidum Polpharma cena
Furosemidum Polpharma zamienniki
Furosemidum Polpharma zamiennik
Furosemidum Polpharma odpowiednik
Furosemidum Polpharma tańszy zamiennik
Furosemidum Polpharma czy działa
obrzęki obniżanie ciśnienia marskość wątroby serce i układ krążenia nadciśnienie układ krążenia niewydolność serca nadciśnienie tętnicze
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Furosemidum Polpharma

Dodano: 22 Kwiecień 2017
Autor: Andrzej
Ocena:
W dostępnej literaturze medycznej z tamtego czasu ( 1968 ) przeczytałem, że Furosemidum może spowodować w szczególnych przypadkach śmierć. Aktualnie brak takiej wzmianki w Vademecum ani w ulotkach... Dlaczego ? Proszę o odpowiedź mailem
Odpowiedź
Dodano: 22 Kwiecień 2017
Autor: Andrzej
Ocena:
w 1986 roku dla głupiego żartu podano mi bez mojej wiedzy Furosemid. Nastepnego dnia doznałem gwałtownie ( 2-3 sek.)następujących objawów: zapaść ortostatyczna, wymioty, zaburzenia słuchu i wzroku. Prawie natychmiastowa pomoc szpitalna uratowała mi być może życie. Żona jest lekarzem.Ze szpitala wypisano mnie z zespołem Meniera , który od tamtego czasu nigdy się nie powtórzył. Dlaczego dziś w opisie tego leku nie podaje się zagrożenia możliwej utraty życia? .
Odpowiedź

Dodaj opinię o Furosemidum Polpharma

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach