43 009 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Frimig

FrimigFrimig
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 12.61 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki powlekane, 6 szt, 100 mg, tabletki powlekane, 2 szt, 100 mg, tabletki powlekane, 6 szt, 50 mg, tabletki powlekane, 2 szt
Działanie: przeciwmigrenowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Frimig

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu napadów migreny z aurą lub bez.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Lek należy przyjąć jak najszybciej po wystąpieniu objawów migreny. Jeśli ból nie ustąpił dawkę można powtórzyć po upływie 2 godzin. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.   Uwaga! Nie stosować w profilaktyce napadów migrenowych. Zbyt częste stosowanie preparatu Frimig może prowadzić do rozwoju przelekłego bólu głowy.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie mrowienia, zawroty głowy, senność, przemijający wzrost ciśnienia tętniczego bezpośrednio po podaniu leku, nagłe zaczerwienienie twarzy, nudności, wymioty, ból, uczucie gorąca, napięcia lub ucisku w różnych częściach ciała, w tym w klatce piersiowej i gardle, uczucie słabości, zmęczenia. Bardzo rzadko: niewielkie zmiany aktywności enzymów wątrobowych, reakcje nadwrażliwości (od zmian skórnych do przypadków wstrząsu anafilaktycznego), napady drgawkowe, drżenie, dystonia, oczopląs, zaburzenia widzenia,  zaburzenia rytmu serca, skurcz naczyń wieńcowych, zawał serca, niedociśnienie, zespół Raynauda, niedokrwienne zapalenie okrężnicy.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, cukrzycę, nietolerancję cukrów.   Gdy przyjmujesz ergotaminę, moklobemid, selegilinę, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), preparaty zawierające ziele dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. W okresie 12 godzin od przyjęcia sumatryptanu nie należy karmić piersią (sumatryptan przenika do mleka matki).

Frimig czy działa
Frimig opinia
Frimig opinie
Frimig skład
Frimig ulotka
Frimig dawkowanie
Frimig przeciwwskazania
Frimig cena
Frimig zamienniki
Frimig zamiennik
Frimig odpowiednik
Frimig tańszy zamiennik
migrena układ nerwowy napady migreny migrena bez aury migrena z aurą migrenowe bóle głowy ból glowy pulsujący ból głowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Frimig

Dodano: 07 Czerwiec 2018
Autor: Agnieszka
Ocena:
Mam 43 lata,jestem migrenowcem od wielu lat.Lek FRI MIG przyjęłam po raz czwarty i za każdym razem całkowicie przerywał ból po dokładnie 60 min.Za pierwszym razem jednorazowa dawka 50 mg okazała się za duża,ponieważ miałam uczucie ucisku w gardle,kołatanie sercabrak apetytu i lekkie zaburzenia widzenia.Po przyjęciu połowy tabletki,oprócz ustąpienia bólu,nie było już żadnych skutków ubocznych,oprócz lekkiego odrętwienia.Polecam ten lek,ale w małej dawce i tylko w przypadku nieznośnego,długotrwałego bólu.
Odpowiedź
Dodano: 03 Sierpień 2016
Autor: Małgorzata
Ocena:
raz wzięłam 1 tabletkę - uśmierzyła ból ,ale po ok. 5 godzinach bol zaczął wracać o musiałam przyjąć Imigran -moja opinia : lek uśmierz ból lecz ostatecznie nie przerywa ataku .Jestem wieloletnim migrenowcem i testowałam różne leki na pewno jeszcze będę próbowała ten lek
Odpowiedź

Dodaj opinię o Frimig

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 009 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach