39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Flutixon

FlutixonFlutixon
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do inhalacji
Cena: 74.42 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (125 mcg/dawkę), proszek do inhalacji w kapsułkach twardych, 60 szt, (250 mcg/dawkę), proszek do inhalacji w kapsułkach twardych, 60 szt+inhalator, (250 mcg/dawkę), proszek do inhalacji w kapsułkach twardych,120 szt. + inhalator, (125 mcg/dawkę), proszek do inhalacji w kapsułkach twardych,120 szt. + inhalator
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Fluticasonum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Flutixon

Lek na receptę stosowany w astmie oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc.

Dawkowanie:

Wziewne. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania wziewnego za pomocą inhalatora. Nie należy połykać kapsułek.   Uwaga! Lek należy stosować regularnie, nawet jeśli objawy choroby ustąpiły. Nie przerywać nagle długotrwałego leczenia flutykazonem. Preparat nie służy do przerywania napadów duszności, lecz do długotrwałego leczenia. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 16 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: białe wykwity w jamie ustnej i gardle (pomocne może być płukanie jamy ustnej wodą po każdej inhalacji). Często: bezgłos, chrypka, zapalenie płuc (u osób z obturacyjną chorobą płuc), łatwe powstawanie siniaków. Niezbyt często: skórne reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: opuchnięcie twarzy, ust, języka lub gardła które powodują trudności w oddychaniu lub przełykaniu, ciężkie reakcje alergiczne, trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kaszel, sapanie (paradoksalny skurcz oskrzeli), zaburzenia wytwarzania hormonów steroidowych przez organizm (szczególnie w przypadku przyjmowania dużych dawek leku przez długi czas), zwiększenie stężenia cukru we krwi, bóle stawów, niestrawność, niepokój, zaburzenia snu i zmiany w zachowaniu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na lek, czynną lub przebytą gruźlice płuc, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz niektóre leki przeciwwirusowe (np. rytonawir - stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV), niektóre leki przeciwgrzybicze (np. ketokonazol, itrakonazol). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Flutixon cena
Flutixon zamienniki
Flutixon zamiennik
Flutixon odpowiednik
Flutixon tańszy zamiennik
Flutixon czy działa
Flutixon opinia
Flutixon opinie
Flutixon ulotka
Flutixon skład
Flutixon dawkowanie
Flutixon przeciwwskazania
lek na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc zapobieganie atakom astmy leczenie płuc astma oskrzelowa obturacyjna choroba płuc leczenie astmy oskrzelowej duszności astmatyczne leczenie przewlekłej choroby płuc
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Flutixon

Dodaj opinię o Flutixon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach