45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Fiprex Spot On

Fiprex Spot OnFiprex Spot On
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Postać: roztwór
Cena: 26.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Fiprex Spot On

Fiprex Spot On, XL, 5,5 ml.

Fiprex Spot On, XL to roztwór do nakrapiania bezpośrednio na skórę, do zwalczania kleszczy, pcheł i wszy u bardzo dużych psów o wadze 40-55 kg.

Skład Fiprex Spot On, XL:

Substancja czynna: fipronil 0,5 g. 1 tubka (5,5 ml) zawiera 412,5 mg fipronilu.

Właściwości:

Fiprex Spot On, XL to preparat, który bazuje na aktywności fipronilu, będącego skutecznym środkiem eliminującym kleszcze i pchły o niskiej toksyczności dla zwierzęcia i jego otoczenia. Fiprex Spot On, XL niemal natychmiast po użyciu zabija pchły, zaś kleszcze zwalcza w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania. Ponadto preparat tworzy na skórze warstwę ochronną, zabezpieczającą przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni, a kleszczy do 4 tygodni. 

Przeznaczenie:

Weterynaryjny produkt leczniczy dla bardzo dużych psów o masie ciała 40-55 kg. w celu ich zabezpieczenia przed inwazją pcheł, kleszczy i wszy. Psom ważącym ponad 55 kg. należy aplikować 2 tubki Fiprex Spot On, L.

Przeciwwskazania:

Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe. Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji.

Działania niepożądanie:

W przypadku polizania przez zwierzę miejsca zastosowania preparatu, może wystąpić ślinotok, wymioty oraz inne objawy ze strony układu nerwowego (nadwrażliwość, osowiałość). W miejscu podania może wystąpić tymczasowe odbarwienie futra, miejscowe wyłysienie, zaczerwienienie, świąd lub przetłuszczony wygląd. Działania niepożądane ustępują zwykle po 24 godzinach.

Sposób użycia:

Otworzyć tubkę, przekręcając i odrywając końcówkę. Następnie rozchylić sierść psa między łopatkami i bezpośrednio na skórę, wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona, wycisnąć całą zawartość tubki. Unikać przedostania się preparatu do oczu i nosa. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.

Uwagi:

  • Wyłącznie dla zwierząt.
  • Przechowywać poza zasięgiem małych dzieci.
Fiprex Spot On opinie
Fiprex Spot On ulotka
Fiprex Spot On skład
Fiprex Spot On dawkowanie
Fiprex Spot On przeciwwskazania
Fiprex Spot On cena
Fiprex Spot On zamienniki
Fiprex Spot On zamiennik
Fiprex Spot On odpowiednik
Fiprex Spot On tańszy zamiennik
Fiprex Spot On czy działa
odpchlenie psa pies z kleszczem zwalczanie psich pcheł zwalczanie kleszcza u psa środek na insekty dla psa przeciw pchłom i kleszczom dla psów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Fiprex Spot On

Dodaj opinię o Fiprex Spot On

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach