41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Fenardin

FenardinFenardin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 29.52 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 160 mg, kapsułki twarde, 30 szt, kapsułki, 267 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Fenofibratum
Działanie: obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Fenardin

 

Lek na receptę stosowany w podwyższonym stężeniu cholesterolu i trójglicerydów, jeżeli przy stosowaniu diety nie uzyskano zadowalającej skuteczności.

Dawkowanie:

Doustnie, w czasie posiłku, nie rozgryzając kapsułki, z niewielką ilością wody. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Obowiązuje także stosowanie diety zaleconej przez lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zaburzenia trawienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia),  łagodne zaburzenia aktywności enzymów wątrobowych. Niezbyt często: kamica żółciowa, wysypka, świąd, pokrzywka lub odczyny fotoalergiczne, wzrost stężenia kreatyniny i mocznika w surowicy. Rzadko: spadek stężenia hemoglobiny i liczy leukocytów, osłabienie popędu płciowego, łysienie, rozlane bóle mięśniowe, zapalenie mięśni, kurcze mięśniowe i spadek siły mięśniowej.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fenofibrat lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek, przewlekłe lub ostre zapalenie trzustki, choroby pęcherzyka żółciowego lub jeśli stwierdzono u Ciebie uczulenie na światło czy reakcje fototoksyczne podczas stosowania fibratów lub ketoprofenu.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające cholesterol, doustne leki przeciwzakrzepowe (nasilenie działania leków przeciwzakrzepowych i wzrost ryzyka krwawień), cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Fenardin opinia
Fenardin opinie
Fenardin ulotka
Fenardin skład
Fenardin dawkowanie
Fenardin przeciwwskazania
Fenardin cena
Fenardin zamienniki
Fenardin zamiennik
Fenardin odpowiednik
Fenardin tańszy zamiennik
Fenardin czy działa
cholesterol układ sercowo-naczyniowy lipidy trójglicerydy hiperlipidemia stężenie lipidów hiperlipidemia mieszana hipertrójglicerydemia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Fenardin

Dodano: 23 Czerwiec 2015
Autor: MiSia
Ocena:
Stosowałam przez ponad pół roku i poziom cholesterol wyprowadził mi na prostą, cena może nie jest zbyt niska ale działa a to najważniejsze.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Fenardin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach