41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Estazolam TZF

Estazolam TZFEstazolam TZF
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 8.65 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2 mg, tabletki, 28 szt, 2 mg, tabletki, 20 szt.
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Estazolam TZF

Lek na receptę stosowany w krótkim leczeniu  bezsenności: trudności z zasypianiem, częstym przebudzaniem nocnym, wczesnym przebudzeniem porannym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W leczeniu zaburzeń snu zaleca się zażyć lek około pół godziny przed snem. Uwaga! Preparatu nie należy odstawiać nagle, konieczna jest zawsze stopniowa redukcja dawki. Uwaga! W trakcie leczenia estazolamem i do 3 dni po jego zakończeniu nie należy spożywać żadnych napojów alkoholowych. Palenie tytoniu osłabia działanie leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Senność w czasie dnia, ból i zawroty głowy, ospałość, astenia, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, lęk, zaburzenia koordynacji, nudności, znużenie, złe samopoczucie, ogólne osłabienie, nerwowość, zaburzenia myślenia, dezorientacja, wydłużenie czasu reakcji. Rzadko: kołatanie serca, zwiększone pragnienie, kurcze mięśni, bóle stawów i mięśni, niepamięć następcza, apatia, labilność emocjonalna. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Nagłe odstawienie leku po długotrwałym stosowaniu może powodować wystąpienie objawów zespołu odstawiennego, którego objawami są bezsenność, ból głowy, bóle mięśniowe, wzmożony lęk i napięcie, pobudzenie psychoruchowe, stany splątania i drażliwości; w ciężkich przypadkach mogą wystąpić depersonalizacja, derealizacja, nadwrażliwość na bodźce, drętwienie i mrowienie kończyn, omamy lub napady padaczkowe. U osób w podeszłym wieku mogą wystąpić objawy neurologiczne. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na estazolam, inne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, miastenię, ciężką niewydolność oddechową, zespół bezdechu sennego, zaburzenia funkcji wątroby, jaskrę z zamkniętym kątem przesączania. Gdy przyjmujesz neuroleptyki, leki nasenne, przeciwlękowe, przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, środki znieczulenia ogólnego, leki przeciwhistaminowe wykazujące działanie uspokajające, doustne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Estazolam TZF opinia
Estazolam TZF opinie
Estazolam TZF ulotka
Estazolam TZF skład
Estazolam TZF dawkowanie
Estazolam TZF przeciwwskazania
Estazolam TZF cena
Estazolam TZF zamienniki
Estazolam TZF zamiennik
Estazolam TZF odpowiednik
Estazolam TZF tańszy zamiennik
Estazolam TZF czy działa
problemy ze snem problemy z bezsennością poranne przebudzenia nocne przebuszenia dolegliwości bezsenności bezsenność zaburzenia snu trudności w zasypianiu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Estazolam TZF

Dodano: 12 Luty 2017
Autor: Mirek
Ocena:
Dobry lek lecz bardzo uzależnia
Odpowiedź
Dodano: 12 Luty 2017
Autor: Mirek
Ocena:
Dobry lek ale bardzo uzależnia
Odpowiedź
Dodano: 07 Wrzesień 2016
Autor: Urszula
Ocena:
Świetny lek pozwala zasnoć dla osób z zaburzeniami snu polecam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Estazolam TZF

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach