41 427 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 774 produktów w 204 kategoriach

Epitoram

EpitoramEpitoram
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 10.56 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 100 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 200 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 25 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Topiramatum
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Epitoram

Lek na receptę stosowany w monoterapii i leczeniu wspomagającym w przypadku napadów padaczki, częściowych lub wtórnie uogólnionych napadów toniczno-klonicznych zarówno u  dorosłych jak  i dzieci w wieku od 12 roku życia. Lek wskazany w wspomaganiu leczenia pierwotnych uogólnionych napadów toniczno-klonicznych. Lek może być stosowany w leczeniu profilaktycznym drugiego rzutu migreny.  

Dawkowanie:

Doustnie.Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Topiramat można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając wystarczającą ilością płynu. Tabletek nie należy dzielić ani przełamywać.   Uwaga! Ważne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów w trakcie stosowania topiramatu. Przyjmowanie płynów może zmniejszyć ryzyko powstawania kamicy nerkowej.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Parestezje, bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, senność, zmniejszenie masy ciała, nudności. Rzadkie przypadki zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych i kwasicy metabolicznej, jak również pojedyncze przypadki zapalenia i niewydolności wątroby. Rzadkie przypadki zmniejszonego pocenia, któremu towarzyszyły czasami gorączka i nagłe zaczerwienienie twarzy. Większość tych zgłoszeń dotyczyła dzieci. Pojedyncze przypadki ostrej krótkowzroczności i wtórnej jaskry z zamkniętym kątem przesączania. Reakcje nadwrażliwości.   Leczenie topiramatem może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Topiramat działa na ośrodkowy układ nerwowy i może powodować senność, zawroty głowy i inne powiązane objawy, i z tego powodu może zmniejszać koncentrację konieczną do wykonywania czynności ruchowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na topiramat lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwpadaczkowe, leki uspakajające, glikozydy naparstnicy, metforminę, doustne leki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W leczeniu padaczki preparat można stosować w ciąży wyłącznie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. topiramat jest wydzielany do mleka matki. W okresie karmienia piersią stosować tylko po dokładnym rozważeniu korzyści i ryzyka stosowania.

Epitoram ulotka
Epitoram dawkowanie
Epitoram przeciwwskazania
Epitoram zamienniki
Epitoram zamiennik
Epitoram odpowiednik
Epitoram tańszy zamiennik
Epitoram czy działa
Epitoram opinia
Epitoram opinie
Epitoram skład
Epitoram cena
migrena padaczka napady toniczno-kloniczne leczenie padaczki padaczka miokloniczna leczenie padaczki u dzieci leczenie padaczki u dorosłych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Epitoram

Dodano: 07 Lipiec 2015
Autor: Felka
Ocena:
Ten lek to moja szansa na normalne życie z padaczką, wcześniej żaden lek nie powstrzymywał napadów, teraz już zapominam,że jestem chora
Odpowiedź

Dodaj opinię o Epitoram

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 427 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 774 produktów w 204 kategoriach