43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 211 kategoriach

Efient

EfientEfient
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 298.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Efient

Lek na receptę o szerokim zastosowaniu do stosowania równocześnie z kwasem acetylosalicylowym. Lek działa zapobiegająco na zdarzenia sercowo-naczyniowe: zaburzenia spowodowane skrzepami krwi i twardnieniem tętnic u osób z ostrymi zespołami wieńcowymi w przeprowadzanej przezskórnej angioplastyce wieńcowej. Lek polecany także w ostrym zespole wieńcowym: w niestabilnej dławicy piersiowej-ciężkiej formie bólu w klatce piersiowej i w zawale serca. Przezskórna angioplastyka wieńcowajest operacją przeprowadzaną dla odblokowania zwężonych tętnic wieńcowych i naczyń krwionośnych serca.  

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Nie należy kruszyć lub dzielić tabletki.   Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Ponadto nie zaleca się stosowania tego leku u pacjentów w wieku powyżej 75 lat, z wyjątkiem przypadków, kiedy lekarz po dokładnym rozważeniu korzyści i ryzyka uzna, że leczenie preparatem Efient jest konieczne.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem preparatu Efient  to: niedokrwistość (mała liczba krwinek czerwonych), krwiak (gromadzenie krwi pod skórą lub w mięśniach), krwawienie z nosa, krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawienie z żołądka lub jelit), wysypka, krwiomocz (krew w moczu), krwawienie z miejsc wkłuć, powstawanie krwiaków i zasinień w miejscu wkłucia. Pełny wykaz wszystkich zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu Efient znajduje się w ulotce dla pacjenta.   Należy informować lekarzy i stomatologów o przyjmowaniu prasugrelu przed zaplanowaniem zabiegu chirurgicznego lub rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek nowego leku.   Nie należy oczekiwać, aby lek stosowany zgodnie z zaleceniami miał jakikowiek wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną (prasugrel) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów ze schorzeniami wywołującymi nadmierne krwawienie, po udarach mózgu i przemijających atakach niedokrwiennych (okresowe zmniejszenie dopływu krwi do części mózgu), u osób z poważnymi zaburzeniami czynności wątroby, nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.   Gdy przyjmujesz leki, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne). Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się więc stosowania w okresie karmienia piersią.

Efient przeciwwskazania
Efient zamienniki
Efient zamiennik
Efient odpowiednik
Efient tańszy zamiennik
Efient czy działa
Efient opinia
Efient opinie
Efient skład
Efient cena
Efient ulotka
Efient dawkowanie
zaspół wieńcowy zdarzenia sercowo-naczyniowe serce i układ krążenia naczynia krwionośne choroba wieńcowa zawał serca dławica piersiowa wieńcówka zawał mięśnia sercowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Efient

Dodaj opinię o Efient

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 211 kategoriach