41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Effox 10

Effox 10Effox 10
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Dostępne dawki: tabletki, 10 mg, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Isosorbidi mononitras
Działanie: poprawia ukrwienie serca
Ulotka:

Opis i skład produktu Effox 10

Lek na receptę wskazany w czasie leczenia choroby niedokrwiennej serca, w przypadkach dusznicy bolesnej oraz w profilaktyce przewlekłej niewydolności układu krążenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawek mniejszych, stopniowo je zwiększając aż do uzyskania zadowalających efektów leczniczych. Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki.  Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila tendencję do spadków ciśnienia tętniczego. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej i zwykle na początku terapii ból głowy. Mogą wystąpić zawroty głowy, nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego, osłabienie, rzadko nudności i wymioty. Sporadycznie zaczerwienienie twarzy, wysypki skórne. Szybko pojawiające się silne zaczerwienienie skóry oraz jej łuszczenie sugeruje uczulenie na ten lek. Zaprzestań wówczas przyjmowanie leku i zgłoś niezwłocznie ten fakt lekarzowi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub inne azotany, jaskrę, nadmiernie obniżenie ciśnienia tętnicze (ciśnienie skurczowe poniżej 90 mmHg). Gdy przyjmujesz leki przeciwnadciśnieniowe, leki blokujące kanały wapniowe (np. Cordafen), sildenafil (Viagra). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią można stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.    

Effox 10 opinia
Effox 10 opinie
Effox 10 cena
Effox 10 skład
Effox 10 ulotka
Effox 10 dawkowanie
Effox 10 przeciwwskazania
Effox 10 zamienniki
Effox 10 zamiennik
Effox 10 odpowiednik
Effox 10 tańszy zamiennik
Effox 10 czy działa
serce układ krążenia zawał niewydolność serca choroba niedokrwienna serca zawał serca niewydolność krążenia dusznica bolesna zawał mięśnia sercowego dusznica
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Effox 10

Dodaj opinię o Effox 10

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach