45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Efevelon SR

Efevelon SREfevelon SR
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 13.52 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 75mg, kapsułki twarde o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt., 150mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde, 28 szt, 37,5mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde, 28szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Venlafaxinum
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Efevelon SR

Lek na receptę stosowany w leczeniu wszelakich epizodów depresyjnych. Polecany w leczeniu napadów lęku uogólnionego. Skuteczny w leczeniu zaburzeń lęku z napadami fobii społecznej i paniki.

 

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować codziennie mniej więcej o tej samej porze, niezależnie od tego, czy lek przyjmowany jest rano czy wieczorem. Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem, nie należy ich dzielić, kruszyć, żuć ani rozpuszczać. Lek Efevelon SR należy przyjmować z pokarmem. Uwaga! W trakcie leczenia lekiem Efevelon SR nie należy pić alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: suchość w ustach, ból głowy, nudności. Często: zmniejszenie masy ciała, zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi, niezwykłe sny, zmniejszenie popędu płciowego, zawroty głowy, zwiększenie napięcia mięśniowego, bezsenność, nerwowość, mrowienie, uspokojenie, drżenie, dezorientacja, uczucie odseparowania od samego siebie i od rzeczywistości, zamazane widzenie, zwiększenie ciśnienia krwi, kołatanie serca, ziewanie, zmniejszenie apetytu, zaparcia, wymioty, pocenie się (w tym poty nocne), problemy z oddawaniem moczu, zwiększona częstość oddawania moczu, zaburzenia wytrysku, brak orgazmu, impotencja, zaburzenia miesiączkowania, osłabienie, dreszcze. Niezbyt często: zwiększenie masy ciała,siniaki, czarne smołowate stolce lub krew w stolcu, apatia, omamy, mimowolne skurcze mięśni, pobudzenie, zaburzenia koordynacji i równowagi, zaburzenia smaku, dzwonienie w uszach, zawroty głowy (szczególnie przy zbyt szybkim wstawaniu), omdlenia, przyspieszenie czynności serca, zgrzytanie zębami, biegunka, wysypka, nadmierna utrata włosów, zatrzymanie moczu, obrzęk spowodowany gromadzeniem się płynów, nadwrażliwość na światło. Rzadko: uczucie niepokoju lub niezdolności do usiedzenia lub ustania w miejscu, drgawki, uczucie nadmiernego pobudzenia lub euforii. Lek może upośledzać sprawność psychomotoryczną. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać żadnych maszyn, do czasu poznania indywidualnej reakcji na lek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wenlafaksynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, napady drgawek, zmniejszone stężenie sodu we krwi, skłonność do powstawania siniaków lub do krwawień, wysoki poziom cholesterolu, cukrzycę lub jeśli występuje lub występowało uczucie nadmiernego pobudzenia, euforii lub agresywne zachowanie, nietolerancję niektórych cukrów (kapsułki zawierają sacharozę). Gdy przyjmujesz leki stosowane w migrenowych bólach głowy (tryptany), inne leki stosowane w leczeniu depresji, antybiotyk linezolid, tramadol (działający przeciwbólowo), preparaty zawierające ziele dziurawca, preparaty zawierające tryptofan (stosowany w problemach ze spaniem i w depresji), ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy), haloperydol lub rysperydon (leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych), metoprolol (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia i chorób serca). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek Efevelon SR należy stosować tylko po przedyskutowaniu z lekarzem potencjalnych korzyści i potencjalnego ryzyka dla nienarodzonego dziecka. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Efevelon SR opinia
Efevelon SR opinie
Efevelon SR skład
Efevelon SR cena
Efevelon SR ulotka
Efevelon SR dawkowanie
Efevelon SR przeciwwskazania
Efevelon SR zamienniki
Efevelon SR zamiennik
Efevelon SR odpowiednik
Efevelon SR tańszy zamiennik
Efevelon SR czy działa
depresja fobia społeczna lęk społeczny lęk przed ludźmi lęk uogólniony przeciwdepresyjne leczenie depresji napady paniki ataki paniki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze spiruliną - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Efevelon SR

Dodaj opinię o Efevelon SR

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach