45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Efectin ER 150

Efectin ER 150Efectin ER 150
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 48.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 150 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Venlafaxinum
Działanie: przeciwlękowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Efectin ER 150

Lek na receptę stosowany w leczeniu wszelakich epizodów depresyjnych. Polecany w długim leczeniu  napadów lęku. Skuteczny w leczeniu zaburzeń lęku z napadami fobii społecznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Kapsułki należy przyjmować podczas posiłku, nie należy ich żuć, ani rozgryzać. Zaleca się przyjmowanie preparatu mniej więcej o tej samej porze, rano lub wieczorem.   Nie zaleca się podawania leku dzieciom poniżej 18 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zmęczenie; nadciśnienie, zaczerwienienie twarzy; zmniejszenie łaknienia, zaparcie, nudności, wymioty; zmniejszenie masy ciała; niezwykłe sny, zmniejszenie libido, zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenie napięcia mięśniowego, bezsenność, nerwowość, parestezje (zaburzenia czucia), drżenie; pocenie się (w tym poty nocne); rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia; zaburzenia ejakulacji/orgazmu u mężczyzn, problemy z oddawaniem moczu. Po przerwaniu leczenia mogą wystąpić objawy odstawienne: lęk, pobudzenie, splątanie, biegunka, anoreksja, zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zmęczenie, ból głowy, bezsenność, nudności, nerwowość, senność, parestezje (zaburzenia czucia), zaburzenia snu, pocenie się, drgawki, szumy uszne, wymioty.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia rytmu serca, padaczkę, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne,sole litu, cymetydynę, warfarynę, indynawir. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Efectin ER 150 dawkowanie
Efectin ER 150 przeciwwskazania
Efectin ER 150 zamienniki
Efectin ER 150 zamiennik
Efectin ER 150 odpowiednik
Efectin ER 150 tańszy zamiennik
Efectin ER 150 czy działa
Efectin ER 150 opinia
Efectin ER 150 opinie
Efectin ER 150 cena
Efectin ER 150 skład
depresja fobia społeczna napady lęku panicznego lęk społeczny lęk przed ludźmi przeciwdepresyjne strach fobie leczenie depresji fobia napady lęku
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy 30+ - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Efectin ER 150

Dodano: 11 Maj 2017
Autor: Jadwiga
Ocena:
różne leki na nerwice lekową biorę od 30 lat wiele psychoterapii przeszłam poprawa jest tzn. mogę wychodzić z domu i pracowac niestety napady lęku się zdarzaja nie wychodzę z domu bez xanax obecnie biorę effectin 75 i nie widzę poprawy zamierzam odstawić i nie brać nic
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Deprecha_Stop
Ocena:
Powoli wychodzę z depresji, lęki już nie są takie jak wcześniej,walczę, może się uda, jestem pełna nadziei
Odpowiedź

Dodaj opinię o Efectin ER 150

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach