45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Donestad

DonestadDonestad
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 40.24 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Donepezili hydrochloridum
Działanie: poprawia zdolności poznawcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Donestad

Lek na receptę wskazany w leczeniu objawów demencji u pacjentów z rozpoznaną chorobą Alzheimera o łagodnej do średnio ciężkiej postaci.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować ściśle według zaleceń lekarza. Lek należy przyjmować wieczorem, bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek. Uwaga! Nie należy spożywać alkoholu w okresie leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: biegunka, nudności i ból głowy. Często: przeziębienie, wymioty i dolegliwości żołądkowo-jelitowe, skurcze mięśni, zmęczenie, omdlenie, zawroty głowy, bezsenność (trudności w zasypianiu), ból, utrata apetytu, świąd, wysypka, omamy, pobudzenie, agresywne zachowanie, nietrzymanie moczu, przypadkowe wypadki. Omamy, pobudzenie i agresywne zachowanie ustępowały po zmniejszeniu dawki lub przerwaniu stosowania leku. Niezbyt często: drgawki, wolne bicie serca, wrzody żołądka i dwunastnicy i dolegliwości żołądkowo-jelitowe obejmujące krwawienie z przewodu pokarmowego, niewielkie zwiększenie stężenia pewnego enzymu mięśniowego (kinaza kreatynowa) w osoczu. Rzadko: zaburzenia wątroby, niekontrolowane ruchy ciała lub twarzy (objawy pozapiramidowe), zaburzenia rytmu serca. Lek Donestad wywiera niewielki lub umiarkowany wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Choroba Alzheimera może zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych, dlatego nie wolno wykonywać tych czynności, chyba że lekarz powie pacjentowi, że jest to bezpieczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na chlorowodorek donepezylu, pochodne piperydyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, skłonność do drgawek, choroby serca, astmę oskrzelową lub inne długotrwałe choroby płuc, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, trudności w oddawaniu moczu. Gdy stosujesz inne leki stosowane do leczenia choroby Alzheimera (np. galantamina), leki przeciwbólowe lub leki stosowane do leczenia zapalenia stawów (np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub diklofenak sodowy), leki przeciwcholinergiczne (np.tolterodyna), antybiotyki (np. erytromycyna i ryfampicyna), leki przeciwgrzybiczne (np. ketokonazol), leki przeciwdepresyjne (np. fluoksetyna), leki przeciwdrgawkowe (np. fenytoina, karbamazepina) leki stosowane w chorobach serca, leki zwiotczające mięśnie (np. diazepam, sukcynylocholina). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! Jeżeli planowana jest operacja wymagająca zastosowania znieczulenia ogólnego należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku, gdyż donepezyl może nasilać zwiotczenie mięśni podczas znieczulenia. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Donestad u kobiet w ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne. Nie należy stosować leku Donestad, jeśli pacjentka karmi dziecko piersią.

Donestad zamienniki
Donestad zamiennik
Donestad odpowiednik
Donestad tańszy zamiennik
Donestad czy działa
Donestad opinia
Donestad opinie
Donestad ulotka
Donestad skład
Donestad dawkowanie
Donestad przeciwwskazania
Donestad cena
alzheimer demencja alzheimer umiarkowany leczenie objawów demencji objawy demencji demencja w alzheimerze jak leczyć demencję łagodny alzheimer
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty na oczyszczanie organizmu - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Donestad

Dodano: 06 Lipiec 2015
Autor: Zofia
Ocena:
Codziennie podaje te leki mojemu mężowi,czy jest lepiej ciężko stwierdzić, oby się nie pogarszało
Odpowiedź

Dodaj opinię o Donestad

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach