45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Donepezil Polfarmex

Donepezil PolfarmexDonepezil Polfarmex
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 40.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt., 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Donepezili hydrochloridum
Działanie: poprawia zdolności poznawcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Donepezil Polfarmex

Lek na receptę. Leczenie objawowe łagodnej do średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.

Działanie

Wybiórczy i odwracalny inhibitor acetylocholinoesterazy - głównego enzymu rozkładającego acetylocholinę w mózgu. U pacjentów z chorobą Alzheimera lek podany w dawce jednorazowej 5 mg lub 10 mg na dobę hamuje aktywność esterazy acetylocholinowej odpowiednio o 63,6% i 77,3%. Nie badano wpływu donepezylu na neuropatologię choroby Alzheimera, dlatego nie można stwierdzić, że lek ma jakikolwiek wpływ na przebieg tej choroby. 6-miesięczne badanie kliniczne prowadzone wśród pacjentów z chorobą Alzheimera, oceniające zdolności poznawcze, funkcjonowanie w życiu społecznym i rodzinnym oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania, potwierdziło skuteczność kliniczną donepezylu. Maksymalne stężenie leku we krwi występuje 3-4 h po podaniu doustnym. Końcowy T0,5 wynosi ok. 70 h. Stan równowagi osiągany jest w 3 tyg. po rozpoczęciu leczenia. Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku. Donepezyl wiąże się z białkami osocza w 95%. Metabolizowany jest z udziałem cytochromu P-450. Wydalany głównie z moczem, zarówno w postaci niezmienionej, jak i w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na donepezyl, pochodne piperydyny lub pozostałe składniki preparatu. Ciąża.

Działania niepożądane

Często: przeziębienie, anoreksja, halucynacje, pobudzenie, zachowanie agresywne, omdlenia, zawroty głowy, bezsenność, biegunka, wymioty, nudności, zaburzenia żołądkowe, wysypka, świąd, kurcze mięśni, nietrzymanie moczu, ból głowy, zmęczenie, bóle, wypadki. Niezbyt często: drgawki, bradykardia, krwotok żołądkowo-jelitowy, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, niewielkie zwiększenie aktywności mięśniowej kinazy kreatynowej we krwi. Rzadko: objawy pozapiramidowe, blok zatokowo-przedsionkowy, blok przedsionkowo-komorowy, zaburzenia czynności wątroby (w tym zapalenie wątroby).

Dawkowanie

Doustnie, raz na dobę, wieczorem, tuż przed snem. Dawka początkowa: 5 mg na dobę, przez co najmniej 1 miesiąc, co pozwoli na kliniczną ocenę skuteczności leczenia i uzyskanie stanu równowagi stężenia chlorowodorku donepezylu. Po ocenie klinicznej dawkę można zwiększyć do 10 mg na dobę. Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 10 mg. U pacjentów z niewydolnością nerek nie jest konieczna zmiana dawkowania. U pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby zwiększanie dawki powinno odbywać się zgodnie z indywidualną tolerancją pacjenta. Leczenie donepezylem można podejmować tylko w przypadkach, gdy możliwa jest regularna kontrola przyjmowania leku przez pacjenta. Leczenie podtrzymujące należy prowadzić tak długo, jak długo stwierdza się korzystne działanie preparatu; niezbędna jest regularna ocena kliniczna działania leku. Odstawienie leku powinno się rozważyć, gdy nie stwierdza się już działania leczniczego.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Donepezil Polfarmex opinia
Donepezil Polfarmex opinie
Donepezil Polfarmex ulotka
Donepezil Polfarmex skład
Donepezil Polfarmex dawkowanie
Donepezil Polfarmex przeciwwskazania
Donepezil Polfarmex cena
Donepezil Polfarmex zamienniki
Donepezil Polfarmex zamiennik
Donepezil Polfarmex odpowiednik
Donepezil Polfarmex tańszy zamiennik
Donepezil Polfarmex czy działa
lek na alzheimera alzheimer umiarkowany alzheimer łagodny lczenie Alzheimera lek na lekką postać alzheimera lek na średnio ciężką postać Alzheimera choroby wieku podeszłego ma alzheimera
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy na sen - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Donepezil Polfarmex

Dodaj opinię o Donepezil Polfarmex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach