41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Donepezil Bluefish

Donepezil BluefishDonepezil Bluefish
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 43.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt., 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Donepezili hydrochloridum
Działanie: poprawia zdolności poznawcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Donepezil Bluefish

Lek na receptę stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do umiarkowanie ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować ściśle według zaleceń lekarza. Lek należy przyjmować wieczorem, bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek. Uwaga! Nie należy spożywać alkoholu w okresie leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: biegunka, nudności, ból głowy. Często: kurcze mięśni, zmęczenie, trudności w zasypianiu (bezsenność), przeziębienie, utrata apetytu, omamy (widzenie lub słyszenie nieistniejących rzeczy) pobudzenie, agresywne zachowanie, omdlenia, zawroty głowy, uczucie dyskomfortu w żołądku, wysypka, świąd, niekontrolowane oddawanie moczu, ból, wypadki (pacjenci mogą być bardziej narażeni na upadki i urazy). Niezbyt często: wolne bicie serca, niewielkie zwiększenie aktywności niektórych enzymów w surowicy. Rzadko: drżenia, sztywność mięśni lub niekontrolowane ruchy, w szczególności twarzy i języka, ale również kończyn, zaburzenia rytmu serca. Choroba Alzheimera może zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych; dlatego nie należy wykonywać tych czynności, dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to bezpieczne. Ten lek może również powodować zmęczenie, zawroty głowy i kurcze mięśni. Jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na chlorowodorek donepezylu, pochodne piperydyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, skłonność do drgawek, choroby serca, astmę oskrzelową lub inne długotrwałe choroby płuc, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, trudności w oddawaniu moczu, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki stosowane do leczenia choroby Alzheimera (np. galantamina), leki przeciwbólowe lub leki stosowane do leczenia zapalenia stawów (np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub diklofenak sodowy), leki przeciwcholinergiczne (np.tolterodyna), antybiotyki (np. erytromycyna i ryfampicyna), leki przeciwgrzybiczne (np. ketokonazol), leki przeciwdepresyjne (np. fluoksetyna), leki przeciwdrgawkowe (np. fenytoina, karbamazepina) leki stosowane w chorobach serca, leki zwiotczające mięśnie (np. diazepam, sukcynylocholina). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! Jeżeli planowana jest operacja wymagająca zastosowania znieczulenia ogólnego należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku, gdyż donepezyl może nasilać zwiotczenie mięśni podczas znieczulenia. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Donepezil Bluefish u kobiet w ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne. Nie należy stosować leku Donepezil Bluefish, jeśli pacjentka karmi dziecko piersią.

Donepezil Bluefish odpowiednik
Donepezil Bluefish tańszy zamiennik
Donepezil Bluefish czy działa
Donepezil Bluefish opinia
Donepezil Bluefish opinie
Donepezil Bluefish ulotka
Donepezil Bluefish skład
Donepezil Bluefish dawkowanie
Donepezil Bluefish przeciwwskazania
Donepezil Bluefish cena
Donepezil Bluefish zamienniki
Donepezil Bluefish zamiennik
Choroba Alzheimera alzheimer lek na objawy alzheimera łagodne otępienie umiarkowane otępienie łagodne otępienie w Alzheimerze umiarkowane otępienie w Alzheimerze leczenie objawowe Alzheimera
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Donepezil Bluefish

Dodaj opinię o Donepezil Bluefish

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach