41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Depakine Chronosphere 250

Depakine Chronosphere 250Depakine Chronosphere 250
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: granulat o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 16.50 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: granulki o przedłużonym uwalnianiu, 30 saszetek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum valproicum + Natrii valproas
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Depakine Chronosphere 250

 

Lek stosowany w leczeniu padaczki. Profilaktyka choroby afektywnej dwubiegunowej w przypadku nieskuteczności preparatów litu i karbamazepiny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat należy przyjmować, wsypując do pokarmów papkowatych (jogurt, mus owocowy, twarożek itp.) lub napojów chłodnych lub przechowywanych w temperaturze pokojowej. Preparatu nie należy podawać z ciepłymi lub gorącymi pokarmami lub napojami (zupa, kawa, herbata itp.). Przygotowany do podania lek musi być zażyty natychmiast, nie należy go żuć.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, bóle żołądka, biegunka (na początku leczenia, przemijające zwykle po kilku dniach), wypadanie włosów, reakcje skórne (wysypka), brak miesiączki i nieregularne cykle miesiączkowe, zapalenie naczyń, reakcje alergiczne, zwiększenie masy ciała, osłabienie słuchu, zaburzenia czynności wątroby , zmiany obrazu krwi. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniom pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na walproinian sodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, porfirię, niewydolność nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, doustne leki przeciwzakrzepowe, cymetydynę, erytromycynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Depakine Chronosphere 250 zamienniki
Depakine Chronosphere 250 zamiennik
Depakine Chronosphere 250 odpowiednik
Depakine Chronosphere 250 tańszy zamiennik
Depakine Chronosphere 250 czy działa
Depakine Chronosphere 250 opinia
Depakine Chronosphere 250 opinie
Depakine Chronosphere 250 ulotka
Depakine Chronosphere 250 skład
Depakine Chronosphere 250 dawkowanie
Depakine Chronosphere 250 przeciwwskazania
Depakine Chronosphere 250 cena
depresja padaczka lek na padaczkę leczenie padaczki choroba afektywna dwubiegunowa atak padaczki epilepsja leczenie litem karbamazepina profilaktyka depresji
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Depakine Chronosphere 250

Dodano: 26 Czerwiec 2015
Autor: Tolek
Ocena:
No niestety na mnie nie działał, ataki często się powtarzały, i lekarz szybko zmienił mi lek na inny i już jest lepiej
Odpowiedź

Dodaj opinię o Depakine Chronosphere 250

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach