41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Depakine Chronosphere 100

Depakine Chronosphere 100Depakine Chronosphere 100
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: granulat o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 6.76 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: , granulki o przedłużonym uwalnianiu, 30 saszetek, granulki o przedłużonym uwalnianiu, 30 saszetek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum valproicum + Natrii valproas
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Depakine Chronosphere 100

 

Lek stosowany w leczeniu padaczki. Profilaktyka choroby afektywnej dwubiegunowej w przypadku nieskuteczności preparatów litu i karbamazepiny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat należy przyjmować, wsypując do pokarmów papkowatych (jogurt, mus owocowy, twarożek itp.) lub napojów chłodnych lub przechowywanych w temperaturze pokojowej. Preparatu nie należy podawać z ciepłymi lub gorącymi pokarmami lub napojami (zupa, kawa, herbata itp.). Przygotowany do podania lek musi być zażyty natychmiast, nie należy go żuć.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, bóle żołądka, biegunka (na początku leczenia, przemijające zwykle po kilku dniach), wypadanie włosów, reakcje skórne (wysypka), brak miesiączki i nieregularne cykle miesiączkowe, zapalenie naczyń, reakcje alergiczne, zwiększenie masy ciała, osłabienie słuchu, zaburzenia czynności wątroby , zmiany obrazu krwi. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniom pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na walproinian sodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, porfirię, niewydolność nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, doustne leki przeciwzakrzepowe, cymetydynę, erytromycynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Depakine Chronosphere 100 dawkowanie
Depakine Chronosphere 100 przeciwwskazania
Depakine Chronosphere 100 zamienniki
Depakine Chronosphere 100 zamiennik
Depakine Chronosphere 100 odpowiednik
Depakine Chronosphere 100 tańszy zamiennik
Depakine Chronosphere 100 czy działa
Depakine Chronosphere 100 opinia
Depakine Chronosphere 100 opinie
Depakine Chronosphere 100 ulotka
Depakine Chronosphere 100 skład
Depakine Chronosphere 100 cena
profilaktyka deprecji depresja padaczka lek na padaczkę leczenie padaczki choroby psychiczne choroba afektywna dwubiegunowa atak padaczki epilepsja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Depakine Chronosphere 100

Dodano: 26 Czerwiec 2015
Autor: Julia B
Ocena:
To mój lek, dzięki niemu ataki padaczki mam sporadycznie, ma parę minusów odkąd go stosuje sporo przytyłam i zatrzymała mi się miesiączka, ale nie to jest najważniejsze, zapominam o chorobie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Depakine Chronosphere 100

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach