45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Depakine Chrono 500

Depakine Chrono 500Depakine Chrono 500
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 23.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum valproicum + Natrii valproas
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Depakine Chrono 500

 

Lek stosowany w leczeniu padaczki. Profilaktyka choroby afektywnej dwubiegunowej w przypadku nieskuteczności preparatów litu, karbamazepiny.

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Nie należy nagle odstawiać leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Może spowodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: zmniejszenie łaknienia, nudności, wymioty, biegunkę, bóle brzucha, zaburzenia czynności wątroby i trzustki, rzadziej przejściowe wypadanie włosów, wysypki skórne, drżenia, senność, niekiedy pobudzenie, spadek ilości krwinek płytkowych (zaburzenia krzepliwości krwi), zaburzenia miesiączkowania, przyrost masy ciała. Podczas leczenia należy kontrolować czynność wątroby.   Ze względu na możliwość wystąpienia senności, zwłaszcza w przypadku stosowania kilku leków przeciwdrgawkowych lub innych leków (np. benzodiazepin), należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na walproinian sodu lub pozostałe składniki preparatu, schorzenia wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi, układu krwiotwórczego, zaburzenia cyklu mocznikowego, choroby trzustki i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz leki zawierające fenobarbital oraz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (leki przeciwdepresyjne, uspokajające, nasenne), leki przeciwzakrzepowe, aspirynę lub jej pochodne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy nagle przerywać leczenia przeciwpadaczkowego - nagłe przerwanie leczenia może powodować nasilenie napadów padaczkowych u matki, które mogą mieć poważne konsekwencje dla matki i płodu. Należy rozważyć podanie kobiecie przed zajściem w ciążę kwasu foliowego w odpowiedniej dawce w celu zminimalizowania ryzyka wad cewy nerwowej. U kobiet z chorobą afektywną dwubiegunową, które planują ciążę, powinno się rozważyć zaprzestanie profilaktyki walproinianem. Walproinian przenika w niewielkim stopniu do mleka matki. Lekarz musi rozważyć, czy kobieta może karmić piersią podczas stosowania leku.

Depakine Chrono 500 tańszy zamiennik
Depakine Chrono 500 czy działa
Depakine Chrono 500 opinia
Depakine Chrono 500 opinie
Depakine Chrono 500 ulotka
Depakine Chrono 500 skład
Depakine Chrono 500 dawkowanie
Depakine Chrono 500 przeciwwskazania
Depakine Chrono 500 cena
Depakine Chrono 500 zamienniki
Depakine Chrono 500 zamiennik
Depakine Chrono 500 odpowiednik
depresja padaczka lek na padaczkę leczenie padaczki choroby psychiczne choroba afektywna dwubiegunowa leczenie litem karbamazepina profilaktyka w depresji
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści na blizny - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Depakine Chrono 500

Dodano: 26 Lipiec 2018
Autor: KASIA
Ocena:
Ja wzięłam raz DEPAKINE CHRONO 500 jako zamiennik bo nie było mojego leku VETIRA 500 który biorę już od dwóch lat po DEPAKINIE CHRONO 500 dostałam bardzo silnego ataku padaczkowego który trwał godzinę oraz bardzo silne zawroty głowy które ustąpiły dopiero po trzech czterech dniach do tego po tym silnym ataku miałam na drugi dzień jeszcze trzy ataki padaczkowe i biorę swoje leki które brałam do tej por.
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: ŁysolekPaul
Ocena:
Padaczka pojawiła się nagle w moim życiu i do tej pory nie wiadomo, jaka była jej przyczyna, najpierw w dzieciństwie stosowałem różne leki, również te eksperymentalne, ale niestety ataki były coraz częstsze, dopiero kiedy zmieniłem lekarza, on dobrał mi depakine chrono 500, i dziś po wielu latach stosowania biorę już tylko jedną tabletkę dziennie, i ataki praktycznie ustąpiły ostatni był w 2012 roku, lekarz nawet myśli o odstawieniu leku, ale zoabaczymy
Odpowiedź

Dodaj opinię o Depakine Chrono 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach