41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Podobne produkty

Cortare

CortareCortare
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol wziewny
Cena: 37.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: aerozol, (100 mcg / dawkę), 2 x 200 dawek, aerozol, (250 mcg / dawkę), 2 x 200 dawek, (250 mcg / dawkę), aerozol, 200 dawek, (100 mcg / dawkę), aerozol, 200 dawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Beclometasoni dipropionas
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Cortare

Lek do stosowania na astmę, której przebieg zaostrza się, a której objawy nie zostały zahamowane przy pomocy leków rozszerzających oskrzela. Do stosowania przez pacjentów, któzy nie reagują wystarczająco dobrze na terapię kromoglikanem disodowym w połączeniu z lekami rozszerzającymi oskrzela. Nie zaleca się stosowania preparatu w leczeniu ostrych napadów astmatycznych.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Po każdym zastosowaniu należy wypłukać jamę ustną w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia grzybicy jamy ustnej i gardła. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: chrypka, podrażnienie gardła, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, wysypka, obrzęk powiek, twarzy, warg i gardła), paradoksalny skurcz oskrzeli, grzybice jamy ustnej i gardła. W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek może dojść do zahamowania czynności kory nadnerczy, opóźnienia wzrostu u dzieci i młodzieży, zmniejszenia gęstości kości, wystąpienia zaćmy lub jaskry. Stosowanie preparatu należy przerwać w przypadku wystąpienia paradoksalnego skurczu oskrzeli. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, aktywną lub nieaktywną gruźlicę płuc. Gdy przyjmujesz inne leki stosowane w leczeniu astmy, glikokortykosteroidy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego preparat można stosować jedynie w przypadkach, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Cortare czy działa
Cortare opinia
Cortare opinie
Cortare ulotka
Cortare skład
Cortare przeciwwskazania
Cortare dawkowanie
Cortare cena
Cortare zamienniki
Cortare zamiennik
Cortare odpowiednik
Cortare tańszy zamiennik
astma astma oskrzelowa leczenie astmy lek na astmę choruję na astmę mam astmę leki na astmę astmatyk
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Cortare

Dodaj opinię o Cortare

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach