42 320 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Convulex 300

Convulex 300Convulex 300
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: syrop kapsułki
Cena: 27.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 300 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum valproicum
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Convulex 300

Lek stosowany w leczeniu padaczki występującej pod różnymi postaciami. Do stosowania podczas padaczki uogólnionej idiopatycznej, z napadami grand mal, napadami nieświadomości, podczas młodzieńczej padaczki mioklonicznej.

Napadami padaczkowymi pierwotnie uogólnionymi są: napady nieświadomości (petit mal), napady miokloniczno- astatyczne (zespół Lennoxa-Gastaut), napady toniczno- kloniczne, zwłaszcza po przebudzeniu, które wywołane są bodźcami świetlnymi, napady zgięciowe w zespole Westa.

Także napady padaczkowe częściowe, zwane inaczej ogniskowymi, głównie złożone i wtórnie uogólnione.

W przypadku stosowania kapsułek także choroba afektywna dwubiegunowa- leczenie ostrych epizodów maniakalnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek przyjmować podczas posiłku.   Uwaga! Nie należy nagle przerywać podawania leku.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Podczas leczenia zaleca się okresowe badanie czynności wątroby.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego, wzrost masy ciała, wypadanie włosów, obrzęki, drżenie rąk i niezborność ruchowa, ból i zawroty głowy, stany depresyjne, agresję, ruchy mimowolne, niezborność, ataksję, zaburzenia koordynacji, drżenie, zaburzenia mowy, oczopląs, podwójne widzenie, zaburzenia czynności wątroby i trzustki.   Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas walproinowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby, nerek i/lub trzustki, zaburzenia czynności szpiku kostnego, skazę krwotoczną, wrodzone defekty enzymatyczne, upośledzenie umysłowe.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwpadaczkowe, inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy (uspakajające, nasenne, przeciwdepresyjne), aspirynę, doustne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Convulex 300 opinia
Convulex 300 opinie
Convulex 300 ulotka
Convulex 300 skład
Convulex 300 dawkowanie
Convulex 300 przeciwwskazania
Convulex 300 cena
Convulex 300 zamienniki
Convulex 300 zamiennik
Convulex 300 odpowiednik
Convulex 300 tańszy zamiennik
Convulex 300 czy działa
padaczka napady padaczki napady padaczkowe padaczka miokloniczna atak padaczki ataki padaczki padaczka idiopatyczna napady zgięciowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Convulex 300

Dodaj opinię o Convulex 300

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 320 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach