41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Controloc 40

Controloc 40Controloc 40
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 11.66 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 40 mg, 28 szt, tabletki, 40 mg, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Controloc 40

 

Lek działający na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, a także choroby refluksowe przełyku. Zapobiega ponownym pojawieniom się ich. Preparat skuteczny w leczeniu zespołu Zillingera i Ellisona. 

Stosowany także na owrzodzenie żołądka i dwunastnicy spowodowane zażywaniem niewybiórczych niesteroidowych leków przeciwzapalnych w osób należących do grupy zwiększonego ryzyka, które wymagają długotrwałego stosowania takich leków.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne. Ponadto suchość w jamie ustnej, bóle stawów, złe samopoczucie.   Brak informacji odnośnie niekorzystnego wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i osługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub pozostałe składniki preparatu, choroby wątroby, nowotworowe zmiany w przewodzie pokarmowym. Opisz szczegółowo swoje dolegliwości.   Gdy przyjmujesz preparaty zobojętniające kwas żołądkowy, sukralfat, ketokonazol. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyści dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu i dziecka.

Controloc 40 odpowiednik
Controloc 40 tańszy zamiennik
Controloc 40 czy działa
Controloc 40 opinia
Controloc 40 opinie
Controloc 40 ulotka
Controloc 40 skład
Controloc 40 dawkowanie
Controloc 40 przeciwwskazania
Controloc 40 cena
Controloc 40 zamienniki
Controloc 40 zamiennik
owrzodzenie żołądka owrzodzenie dwunastnicy choroba wrzodowa wrzody żołądka wrzody dwunastnicy zespół Zollingera- Ellisona wrzody na żołądku wrzody na dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Controloc 40

Dodano: 22 Październik 2015
Autor: Jacek
Ocena:
controloc 40 antybiotyk brałem na refluks przez kilka miesięcy, działanie super! pozbyłem się problemu, do dnia dzisiejszego nie powrócił :D
Odpowiedź

Dodaj opinię o Controloc 40

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach