41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Controloc 20

Controloc 20Controloc 20
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 6.30 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki dojelitowe, 20 mg, 28 szt, tabletki dojelitowe, 20 mg, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Controloc 20

Lek do stosowania przy występowaniu choroby wrzodowej żołądka oraz dwunastnicy, a także choroby refluksowej przełyku. Zapobiega jej nawrotom, leczy zespół Zollingera i Ellisona. Preparat zapobiega powstawaniu wrzodów na żołądku i dwunastnicy, które mogą pojawić się wskutek zażywania niewybiórczych niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób należących do grupy zwiększonego ryzyka, które wymagają długotrwałego stosowania takich leków.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne. Ponadto suchość w jamie ustnej, bóle stawów, złe samopoczucie.   Brak informacji odnośnie niekorzystnego wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i osługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub pozostałe składniki preparatu, choroby wątroby, nowotworowe zmiany w przewodzie pokarmowym. Opisz szczegółowo swoje dolegliwości.   Gdy przyjmujesz preparaty zobojętniające kwas żołądkowy, sukralfat, ketokonazol. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyści dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu i dziecka.

Controloc 20 opinia
Controloc 20 opinie
Controloc 20 ulotka
Controloc 20 dawkowanie
Controloc 20 skład
Controloc 20 przeciwwskazania
Controloc 20 cena
Controloc 20 zamienniki
Controloc 20 zamiennik
Controloc 20 odpowiednik
Controloc 20 tańszy zamiennik
Controloc 20 czy działa
wrzody żołądka zespół Zollingera zespół Ellisona żołądek wrzody owrzodzenie żołądka owrzodzenie dwunastnicy choroba wrzodowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Controloc 20

Dodaj opinię o Controloc 20

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach