41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Contix

ContixContix
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 45.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki dojelitowe, 40 mg, 14 szt, tabletki dojelitowe, 20 mg, 28 szt, tabletki dojelitowe, 40 mg, 28 szt, tabletki dojelitowe, 20 mg, 14 szt, 40 mg, tabletki dojelitowe, 84 szt, 20 mg, tabletki dojelitowe, 84 szt
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Contix

Lek zalecany jest podczas choroby wrzodowej żołądka oraz dwunastnicy, a także choroby refluksowej przełyku. Przeciwdziała ponownemu wystąpieniu choroby. Skuteczny także na zespół Zollingera i Ellisona. Sprawia, że na żołądku i dwunastnicy nie pojawiają się wrzody wywołane zażywaniem niewybiórczych niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób, które należą do grupy zwiększonego ryzyka, gdzie wymagane jest długotrwałe stosowanie takich leków.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletek nie należy żuć ani rozgryzać. Zażywać na godzinę przed posiłkiem, popijając odpowiednia ilością płynu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia) oraz ból głowy często występują u pacjentów po zastosowaniu preparatu Contix. Niezbyt często obserwuje się nudności, zwroty głowy, zaburzenia widzenia, skórne reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd). Natomiast bardzo rzadko bóle mięśni, zaburzenia pracy nerek i/lub wątroby, depresję, podwyższenie temperatury ciała (ustępujące po odstawieniu leku), uogólnione reakcje nadwrażliwości. W przypadku występowania innych niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Występowanie po zastosowaniu preparatu Contix takich działań niepożądanych jak zawroty głowy, niewyraźne widzenie może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz preparaty zobojętniające kwas żołądkowy, sukralfat, witaminę B12, ketokonazol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Contix zamienniki
Contix zamiennik
Contix odpowiednik
Contix tańszy zamiennik
Contix czy działa
Contix opinia
Contix opinie
Contix ulotka
Contix skład
Contix przeciwwskazania
Contix dawkowanie
Contix cena
refluks owrzodzenie żołądka owrzodzenie dwunastnicy choroba wrzodowa wrzody żołądka układ pokarmowy zespół Zollingera zespół Ellisona
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Contix

Dodaj opinię o Contix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach