43 954 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Clopigamma

ClopigammaClopigamma
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 23.70 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 75 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clopidogrelum
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Clopigamma

Lek na receptę wskazany w zapobieganiu powstawaniu zakrzepów w objawowej miażdżycy. Dla osób:

- z zawałem mięśnia sercowego od kilku dni do mniej niż 35 dni

- z udarem niedokrwiennym od 7 dni do maksylanie pół roku

- ze zdiagnozowaną chorobą tętnic obwodowych

- z ostrym zespołem wieńcowym bez uniesienia odcinka ST w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym

- z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym

Dawkowanie:

Doustne. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zwykle lek należy podawać w pojedynczej dawce 75 mg na dobę, z jedzeniem lub bez jedzenia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: krwiak, krwawienia z nosa, krwawienia z przewodu pokarmowego, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, siniaki, krwawienie w miejscu wkłucia. Niezbyt często: zmiany obrazu krwi, krwawienie wewnątrzczaszkowe, bóle głowy, parestezje, zawroty głowy, krwawienia do oka, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka, wymioty, nudności, zaparcia, wzdęcia, wysypka, świąd, plamica (krwawienie do skóry), krwiomocz, wydłużenie czasu krwawienia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, patologiczne krwawienia (np. uraz, krwawienie pooperacyjne, wrzód trawienny).   Gdy przyjmujesz warfarynę, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, heparynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży. Lek jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Clopigamma opinia
Clopigamma opinie
Clopigamma cena
Clopigamma ulotka
Clopigamma skład
Clopigamma dawkowanie
Clopigamma przeciwwskazania
Clopigamma zamienniki
Clopigamma zamiennik
Clopigamma odpowiednik
Clopigamma tańszy zamiennik
Clopigamma czy działa
choroba tętnic zapobieganie zakrzepom leczenie miażdżycy miażdżyca zawał serca zakrzepy udar lek przeciwzakrzepowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Clopigamma

Dodaj opinię o Clopigamma

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 954 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach