45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Clopidogrelum 123ratio

Clopidogrelum 123ratioClopidogrelum 123ratio
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Dostępne dawki: 75 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Clopidogrelum 123ratio

Wskazania
Lek zalicza się do grupy leków przeciwpłytkowych, zmniejszajacych tworzenie się zakrzepów krwi. Lek wskazany jest dla osób dorosłych, aby zapobiec powstawaniu zakrzepów w stwardniałych miażdżycowo tętnicach. Nieleczone zakrzepy mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca lub śmierci.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek należy stosować tak długo, jak zaleca to lekarz.

Przeciwskazania
Leku nie należy stosować w przypadku:
-  jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na klopidogrel lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6);
-  jeśli u pacjenta występuje choroba, która powoduje obecnie krwawienie, taki jak wrzód żołądka lub pacjent ma krwawienie wewnątrz mózgu;
-  jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.

Działania nepożądane:
-  gorączka, objawy zakaŜenia lub uczucie skrajnego zmęczenia. Może to być spowodowane rzadko występującym zmniejszeniem liczby niektórych krwinek.
-  objawy zaburzenia czynności wątroby, takie jak zażółcenie skóry i (lub) oczu (żółtaczka), związane lub nie z krwawieniem, które pojawia się pod skórą w postaci czerwonych punktowych plamek i (lub) stanem dezorientacji
-   obrzęk ust lub zaburzenia skóry, takie jak wysypki i świąd, pęcherze skórne. Może to być objawem reakcji alergicznych.
Inne działania niepożądane zgłaszane podczas stosowania leku Clopidogrelum 123ratio to:
Często występujące działania niepożądane (dotyczące 1 do 10 pacjentów na 100): biegunka, bóle brzucha, niestrawność lub zgaga. 
Niezbyt często występujące działania niepożądane (dotyczące 1 do 10 pacjentów na 1000): ból głowy, wrzód żołądka, wymioty, nudności, zaparcie, nadmiar gazów w żołądku lub jelitach, wysypki, świąd, zawroty głowy, uczucie ścierpnięcia lub zdrętwienia.  
Rzadko występujące działania niepoąądane (dotyczące 1 do 10 pacjentów na 10 000): zawroty głowy pochodzenia błędnikowego.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (dotyczące mniej niŜ 1 pacjenta na 10 000): żółtaczka; silne bóle brzucha z lub bez bólu pleców; gorączka, trudności w oddychaniu, czasami skojarzone z kaszlem; uogólnione reakcje alergiczne; obrzęk ust; pęcherze skórne; alergia skórna; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej (zapalenie jamy ustnej); obniŜenie ciśnienia krwi; stan dezorientacji; omamy; bóle stawów; bóle mięśniowe; zaburzenia smaku. 
Ponadto lekarz prowadzący może wykryć zmiany w wynikach badań krwi lub moczu.

Szczegółowe informację na stronie: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/

Clopidogrelum 123ratio opinie
Clopidogrelum 123ratio cena
Clopidogrelum 123ratio skład
Clopidogrelum 123ratio ulotka
Clopidogrelum 123ratio przeciwwskazania
Clopidogrelum 123ratio dawkowanie
Clopidogrelum 123ratio zamienniki
Clopidogrelum 123ratio zamiennik
Clopidogrelum 123ratio odpowiednik
Clopidogrelum 123ratio tańszy zamiennik
Clopidogrelum 123ratio czy działa
Clopidogrelum 123ratio opinia
leczenie zakrzepicy lek na zakrzepy w żyłach lek na zakrzepicę żył lek na zakrzepy lek przeciwzakrzepowy zapobieganie zakrzepom krwi lek na zakrzepicę lek przeciw zakrzepom
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Clopidogrelum 123ratio

Dodaj opinię o Clopidogrelum 123ratio

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach