45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Clopidogrel Teva

Clopidogrel TevaClopidogrel Teva
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 26.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 75 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clopidogrelum
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Clopidogrel Teva

Lek na receptę zalecany w zapobieganiu tworzenia się zakrzepów w miażdżycy naczyń, szczególnie zakrzepów w tętnicach wieńcowych występujących w zawale serca oraz zakrzepów w tętnicach mózgowych występujących w udarze niedokrwiennym mózgu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwości stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Clopidogrel Teva, jeśli planowany jest zabieg chirurgiczny (w tym stomatologiczny).   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzeM.

Wskazania:

Lek wskazany jest w profilaktyce powikłań zakrzepowych w miażdżycy oraz w profilaktyce powikłań zakrzepowych w miażdżycy i zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków.

Przeciwskazania:

•  Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
•  Ciężkie zaburzenie czynności wątroby.
•  Czynne patologiczne krwawienie, takie jak wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy.   

Możliwe skutki uboczne:

Często: zwiększona skłonność do krwawień (krwawienie może wystąpić jako krwawienie z przewodu pokarmowego i nosa, krwawienia w miejscu nakłucia), biegunka, bóle brzucha, niestrawność. Niezbyt często: ból głowy i zawroty głowy, długotrwałe krwawienie, wysypka, świąd, nieprawidłowe wrażenia dotykowe (mrowienia, drętwienia), wrzody żołądka i dwunastnicy, mdłości, wymioty, zaparcia i wzdęcia (wiatry), stan zapalny żołądka prowadzący do wymiotów, utraty apetytu i uczucia dyskomfortu po jedzeniu, zmiany obrazu krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na klopidogrel lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, poważne zaburzenia funkcji wątroby, krwawienia z przewodu pokarmowego, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz warfarynę, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, heparynę, leki trombolityczne, inhibitor glikoproteiny GPIIb/IIIa. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Clopidogrel Teva zamienniki
Clopidogrel Teva zamiennik
Clopidogrel Teva odpowiednik
Clopidogrel Teva tańszy zamiennik
Clopidogrel Teva czy działa
Clopidogrel Teva opinie
Clopidogrel Teva opinia
Clopidogrel Teva cena
Clopidogrel Teva skład
Clopidogrel Teva ulotka
Clopidogrel Teva dawkowanie
Clopidogrel Teva przeciwwskazania
miażdżyca zawał serca udar mózgu zakrzepy lek na zakrzepy w żyłach lek na zakrzepy lek przeciwzakrzepowy zapobieganie zakrzepom
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Clopidogrel Teva

Dodaj opinię o Clopidogrel Teva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach