41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Clopamid

ClopamidClopamid
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 7.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 20 mg, 20 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clopamidum
Działanie: moczopędne
Ulotka:

Opis i skład produktu Clopamid

Lek na receptę wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz obrzęków o pochodzeniu sercowym, wątrobowym i nerkowym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.  W razie długotrwałego stosowania leku należy zadbać o doprowadzanie potasu do organizmu w formie właściwej diety lub w formie leku.

Możliwe skutki uboczne:

Obniżony poziom sodu i potasu we krwi, podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi (co może spowodować napady dny moczanowej), spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą, osłabienie mięśniowe, nadwrażliwość na światło słoneczne, spadek poziomu potasu, magnezu i sodu we krwi, zwiększenie poziomu wapnia oraz glukozy i cholesterolu we krwi, reakcje nadwrażliwości, zaburzenia czynności wątroby, impotencja (ustępująca po odstawieniu leku).   Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn, szczególnie w początkowym okresie stosowania leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, cukrzycę, dnę moczanową, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, insulinę, doustne leki przeciwcukrzycowe, glikozydy nasercowe, chinidynę, leki zawierające sole litu, aminoglikozydy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Clopamid opinie
Clopamid opinia
Clopamid cena
Clopamid ulotka
Clopamid skład
Clopamid dawkowanie
Clopamid przeciwwskazania
Clopamid zamienniki
Clopamid zamiennik
Clopamid odpowiednik
Clopamid tańszy zamiennik
Clopamid czy działa
nadciśnienie nadciśnienie tętnicze lek na nadciśnienie leczenie nadciśnienia choroby wątroby problemy z sercem choroby nerek lek na obrżek wątroby
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Clopamid

Dodaj opinię o Clopamid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach