45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Clexane

ClexaneClexane
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 297.09 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: forte, iniekcje, 120 mg / 0,8 ml, 10 ampułko - strzykawek, 60 mg/0,6 ml, iniekcje, 10 ampułko-strzykawek, 40 mg/0,4 ml, iniekcja, 10 ampułko-strzykawek, 100 mg/1 ml, iniekcje, 10 ampułko-strzykawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Enoxaparinum natricum
Ulotka:

Opis i skład produktu Clexane

Wskazania
Lek zalecany w leczeniu zakrzepicy żył głębokich lub niepowikłanej zatorowością płucną, w leczeniu niestabilnej dławicy piersiowej oraz zawału serca bez załamka Q, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym (ASA). Wskazany również w zapobieganiu tworzeniu skrzepów w krążeniu pozaustrojowym podczas hemodializy.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę, częstotliwość oraz okres stosowania ustala lekarz.

Działania niepożądane
Podobnie jak po innych lekach przeciwzakrzepowych podczas leczenia enoksaparyną może wystąpić krwawienie, jeśli obecne są następujące czynniki ryzyka: zmiany organiczne powodujące krwawienie, procedury inwazyjne lub użycie produktów leczniczych zaburzających hemostazę.
Należy ustalić przyczynę krwawienia i przedsięwziąć odpowiednie leczenie.
Odnotowano doniesienia o dużych krwotokach, włączając w to krwawienia zaotrzewnowe i wewnątrzczaszkowe. Kilka przypadków zakończyło się zgonem. Opisywano przypadki łagodnej, przemijającej, bezobjawowej trombocytopenii podczas pierwszych dni
leczenia. Wystąpiły rzadkie przypadki immunologicznej trombocytopenii z zakrzepicą. W niektórych przypadkach zakrzepica spowodowała zawał narządu lub niedokrwienie kończyny. Po podskórnym podaniu enoksaparyny w miejscu wstrzyknięcia może wystąpić ból, krwiak i łagodne podrażnienie miejscowe. Rzadko obserwowano twarde zapalne guzki w miejscu wstrzyknięcia, niebędące otorbionymi zbiornikami enoksaparyny. Objawy przemijają po kilku dniach i nie powodują konieczności odstawienia produktu leczniczego. Istnieją pojedyncze doniesienia o wystąpieniu martwicy skóry, zwykle występującej w miejscu wstrzyknięcia, po podaniu heparyn i heparyn drobnocząsteczkowych. Objawy te zwykle poprzedza wystąpienie plamicy lub bolesnych plam rumieniowych, z obecnością nacieków. W przypadku wystąpienia takiego działania niepożądanego enoksaparynę należy odstawić. Donoszono o pojedynczych przypadkach alergicznego zapalenia naczyń skóry.
Rzadko mogą wystąpić skórne (wysypka pęcherzowa) lub uogólnione reakcje alergiczne, włączając reakcje anafilaktyczne i (lub) anafilaktoidalne. W niektórych przypadkach może być konieczne odstawienie produktu leczniczego. Donoszono o bezobjawowym i przemijającym zwiększeniu ilości płytek krwi i zwiększeniu aktywności enzymów wątrobowych. Długotrwałe leczenie heparyną było związane z ryzykiem wystąpienia osteoporozy. Mimo, że osteoporoza nie występowała podczas leczenia enoksaparyną, nie można jej wykluczyć. Produkty lecznicze heparyn mogą powodować hipoaldesteronizm, co prowadzi do zwiększenia stężenia potasu we krwi. Rzadko może wystąpić klinicznie istotna hiperkaliemia, szczególnie u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek oraz cukrzycą.
Odnotowano rzadkie doniesienia o wystąpieniu krwiaków śródrdzeniowych, jeśli równocześnie była zastosowana enoksaparyna i wykonane znieczulenie rdzeniowo-nadtwardówkowe lub punkcja rdzeniowa. Wskutek tego powstawały różnego stopnia uszkodzenia neurologiczne, w tym także długotrwałe lub nieprzemijające porażenie.
U pacjentów ze sztucznymi zastawkami serca w rzadkich przypadkach odnotowano zakrzepicę zastawek, zwykle związaną z nieodpowiednim dawkowaniem produktu leczniczego.

Przeciwskazania
- nadwrażliwość na enoksaparynę, heparynę lub jej pochodne, w tym heparyny drobnocząsteczkowe
- ostre bakteryjne zapalenie wsierdzia
- ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi
- duże krwawienia
- trombocytopenia u pacjentów z dodatnim wynikiem testu agregacji płytek krwi in vitro w obecności enoksaparyny
- czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy
- udar (z wyłączeniem udaru powstałego w wyniku zatoru)
- zwiększone ryzyko krwotoków.

 

Szczegółowe informację na stronie: http://leki.urpl.gov.pl/ 

Clexane zamienniki
Clexane zamiennik
Clexane odpowiednik
Clexane tańszy zamiennik
Clexane czy działa
Clexane cena
Clexane ulotka
Clexane opinie
Clexane przeciwwskazania
Clexane dawkowanie
Clexane opinia
Clexane skład
zakrzepica leczenie zakrzepicy zakrzepica żył leczenie zawału serca lek na zakrzepicę żył lek na zakrzepicę zapobieganie skrzepom lek na skrzepy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Clexane

Dodaj opinię o Clexane

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach