39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Ciprobay 500

Ciprobay 500Ciprobay 500
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 37.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
Działanie: chemioterapeutyk
Ulotka:

Opis i skład produktu Ciprobay 500

Lek na receptę stosowany w zakażeniach wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na ciprofloksacynę:

- zakażenia bakteryjne układu moczowo-płciowego

- zakażenia bakteryjne układu oddechowego

- zakażenia uszu, nosa oraz gardła

- zakażenia przewodu pokarmowego oraz dróg żółciowych

- zakażenia skóry, kości i stawów

 

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy zażywać w całości, popijając niewielką ilością płynu. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Jeśli lek jest zażywany na czczo, substancja czynna wchłania się szybciej. Tabletek nie należy przyjmować jednocześnie z produktami mlecznymi lub popijać napojami wzbogaconymi w minerały (mleko, jogurt, sok pomarańczowy wzbogacony wapniem). Preparaty żelaza i wapnia powinny być przyjmowane na 2 godziny przed przyjęciem leku lub 4 godziny po. Dawkę i częstotliwość stosowania określa lekarz. Nie stosuje się u dzieci i młodzieży w okresie wzrastania (za wyjątkiem określonych przypadków).   Uwaga! Podczas leczenia i kilka dni po jego zakończeniu należy chronić skórę przed słońcem. W czasie stosowania leku unikaj przyjmowania alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (osłabienie łaknienia, nudności, bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, wymioty). Ponadto mogą wystąpić bóle mięśni, stawów, bóle i zawroty głowy, bezsenność, koszmary senne, zaburzenia układu nerwowego (drgawki), bóle głowy, omdlenia, zaburzenia smaku i powonienia, zwiększona wrażliwość na światło, przyspieszona czynność serca, uderzenia gorąca.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, podczas stosowania należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz masz nadwrażliwość na leki z grupy fluorochinolonów, choroby układu nerwowego (a szczególnie te przebiegające z napadami drgawkowymi), schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz preparaty zobojętniające sok żołądkowy (np. Alugastrin, Alusal, Maalox), preparaty żelaza i wapnia, teofilinę (Euphyllin, Theophyllinum), cyklosporynę (Equoral, Sandimmun), glibenklamid (Euclamin), metoklopramid (Metoclopramidum), metotreksat (Methotrexat-Ebewe), niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. Ibuprofen, Majamil, Voltaren). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostanio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Ciprobay 500 cena
Ciprobay 500 przeciwwskazania
Ciprobay 500 zamienniki
Ciprobay 500 zamiennik
Ciprobay 500 odpowiednik
Ciprobay 500 tańszy zamiennik
Ciprobay 500 czy działa
Ciprobay 500 opinia
Ciprobay 500 opinie
Ciprobay 500 skład
Ciprobay 500 dawkowanie
Ciprobay 500 ulotka
tabletki na zakażenie zakażenie dróg żółciowych zakażenie gardła zakażenia moczowe zakażenia układu płciowego zakażenia pokarmowe zakażenia lek na zakażenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ciprobay 500

Dodaj opinię o Ciprobay 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach