41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Cetraxal

CetraxalCetraxal
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do uszu
Cena: 43.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Plus, krople do uszu, 10 ml, 2 mg/ml; 0,25 ml, krople do uszu, 15 ampułek
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Cetraxal

Lek na receotę przeznaczony w stanach ostrego zapalenia ucha zewnętrznego o podłożu bakteryjnym, w sytuacji, kiedy błona bębenkowa nie została uszkodzona.

Dawkowanie:

Miejscowo, wyłącznie do ucha. Lek Cetraxal należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy ogrzać roztwór trzymając ampułkę w dłoniach przez kilka minut, w celu uniknięcia zawrotów głowy, które mogą wystąpić w wyniku zakroplenia zimnego roztworu do przewodu słuchowego. Należy ułożyć się w pozycji leżącej z chorym uchem skierowanym ku górze, a następnie wkroplić krople, pociągając równocześnie kilkakrotnie małżowinę uszną. Pozostać w takiej pozycji przez około 5 minut celem ułatwienia penetracji kropli do wnętrza ucha. Po ponownym podniesieniu głowy, niektóre krople mogą wypłynąć.   Uwaga! Zawartość otwartej saszetki należy zużyć w ciągu 8 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: świąd (swędzenie) ucha, dzwonienie w uszach, bóle głowy, zawroty głowy, miejscowe reakcje skórne lub podrażnienie skóry (zapalenie skóry), ból w miejscu zastosowania leku. Bardzo rzadko: wysypka, powstawanie pęcherzy oraz pękanie skóry (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zaczerwienienie oraz łuszczenie się naskórka (złuszczające zapalenie skóry), ostra reakcja alergiczna, alergia skóry z występowaniem swędzenia oraz bąbli pokrzywkowych (pokrzywka).   Lek Cetraxal nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na cyprofloksacynę lub którąkolwiek substancję należącą do chinolonowych leków przeciwbakteryjnych bądź którykolwiek z pozostałych składników leku Cetraxal. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Nie zaleca się stosowania leku w połączeniu z innymi lekami do uszu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek Cetraxal może być stosowany w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Cetraxal zamienniki
Cetraxal zamiennik
Cetraxal odpowiednik
Cetraxal tańszy zamiennik
Cetraxal czy działa
Cetraxal opinia
Cetraxal opinie
Cetraxal cena
Cetraxal skład
Cetraxal ulotka
Cetraxal dawkowanie
Cetraxal przeciwwskazania
lek na zapalenie ucha zewnętrznego zapalenie o podłożu bakteryjnym leczenie zapalenia ucha zewnętrznego choroby ucha zewnętrznego ucho zewnętrzne zapalenie ucha zewnętrznego bakteryjne zapalenie ucha zewnętrznego ostre bakteryjne zapalenie ucha zewnętrznego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Cetraxal

Dodaj opinię o Cetraxal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach