40 767 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Cervarix

CervarixCervarix
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 380.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Cervarix, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, 0.5 ml, 1 ampułko - strzykawka + igła
Działanie: szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego
Ulotka:

Opis i skład produktu Cervarix

Lek na receptę. Cervarix jest szczepionką przeznaczoną do stosowania u dziewcząt i kobiet od ukończenia 9 roku życia dla ochrony przed chorobami spowodowanymi zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego (wirusy HPV).

Dawkowanie:

Domięśniowo w górną część ramienia. Zastosowanie szczepionki powinno być zgodne z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Cervarix nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból albo dyskomfort w miejscu podania, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu podania, ból głowy, ból mięśni, tkliwość lub osłabienie mięśni (nie spowodowane aktywnością fizyczną), zmęczenie. Często: dolegliwości żołądkowo-jelitowe w tym nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha, świąd, wysypka z zaczerwieniem skóry, pokrzywka, ból stawów, gorączka. Niezbyt często: zakażenie górnych dróg oddechowych (infekcja nosa, gardła lub tchawicy), zawroty głowy, inne odczyny w miejscu podania takie jak twardy guzek, mrowienie lub zdrętwienie. Ponadto mogą wystąpić reakcje alergiczne. Szczepionka Cervarix prawdopodobnie nie wpływa na zdolność prowadzenie pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy stwierdzono reakcję alergiczną na substancje czynne lub którykolwiek składnik tej szczepionki, ciężką infekcję z wysoką temperaturą. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz przyjmować oraz o wszystkich otrzymanych ostatnio szczepionkach. Szczepionka Cervarix może być podawana z dawką przypominającą skojarzonej szczepionki zawierającej antygeny błonicy (d), tężca (T) i krztuśca (bezkomórkowej, pa) z lub bez antygenów poliomyelitis (szczepionka inaktywowana) (szczepionki dTpa i dTpa-IPV) oraz ze skojarzoną szczepionką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B (Twinrix) lub szczepionką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (Engerix B). Szczepionki mogą być podane podczas tej samej wizyty, jednak w różne miejsca ciała (np. w przeciwległe ramiona). Szczepionka Cervarix może nie wywołać optymalnej ochrony, jeśli zostanie zostosowana w tym samym czasie co leki zmniejszające odporność (osłabiające działanie układu immunologicznego). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania szczepionki Cervarix w czasie ciąży. Jeśli ciąża wystąpi w czasie trwania cyklu szczepienia, należy skonsultować się z lekarzem. Zaleca się odroczenie kolejnej dawki do czasu rozwiązania ciąży. Cervarix może być stosowany w okresie karmienia piersią wyłącznie, gdy potencjalne korzyści z jego stosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem.

Cervarix opinia
Cervarix opinie
Cervarix ulotka
Cervarix skład
Cervarix dawkowanie
Cervarix przeciwwskazania
Cervarix cena
Cervarix zamienniki
Cervarix zamiennik
Cervarix odpowiednik
Cervarix tańszy zamiennik
Cervarix czy działa
wirus HPV brodawczak ludzki szczepionka zakażenie wirusem HPV zakażenie brodawczakiem szczepionka przeciw HPV szczepionka przeciw brodawczakowi choroby spowodowane wirusem HPV
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Cervarix

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Mama na etat
Ocena:
Szczepionkę wykupiłam dla mojej córki, aby ją ochronić przed ewentualnym zakażeniem w przyszłości. Cena jest niewspółmierna do zabezpieczenia jakie daje ta szczepionka.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Cervarix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 767 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach