39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

CellCept

CellCeptCellCept
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Cena: 308.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 250 mg, 100 szt, 1g/5ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 110 g, tabletki powlekane, 500 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Mycophenolas mofetil
Działanie: immunosupresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu CellCept

Lek na receptę przeznaczony do zapobiegania ostremu odrzucaniu przeszczepów narządów (nerka, serce, wątroba) w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! W trakcie leczenia należy ograniczyć przebywanie na słońcu, korzystanie z solarium. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Biegunka, nudności,wymioty, nadkażenia grzybicze, zakażenia wirusowe i bakteryjne, gorączka,dreszcze, złe samopoczucie, ból głowy, objawy grypopodobne, zmniejszenie masy ciała, obrzęk, małopłytkowość, niedokrwistość, nieprawidłowa czynność nerek i/lub wątroby, trądzik, utrata włosów, depresja, splątanie, pobudzenie, lęk, zapalenie żył. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu, kwas mykofenolowy lub którykolwiek składnik preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki immunosupresyjne, acyklowir, probenecyd, leki zobojętniające sok żołądkowy, cholestyraminę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy stosować żywych szczepionek. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Nie stosować podczas karmienia piersią. Przed rozpoczęciem stosowania leku, podczas leczenia i przez 6 tygodni po jego zakończeniu należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji.

CellCept skład
CellCept ulotka
CellCept dawkowanie
CellCept przeciwwskazania
CellCept zamienniki
CellCept zamiennik
CellCept odpowiednik
CellCept tańszy zamiennik
CellCept czy działa
CellCept opinie
CellCept opinia
CellCept cena
przeszczep serca przeszczep wątroby przeszczep nerek lek przeciw odrzuceniu przeszczepu przeszczep odrzucenie przeszczepu przeszczep narządu przeciw odrzuceniu przeszczepu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o CellCept

Dodano: 05 Maj 2017
Autor: Jolanta
Ocena:
czy to prawda,ze n a nowej liscie refundowaniej lek osiega cene 1300 zl?
Odpowiedź
Dodano: 16 Wrzesień 2016
Autor: Marzena
Ocena:
Ja biorę cellcept i ten lek ratuje mnie przed dializami. Może ma skutki uboczne ja np. miałam sepse bo tak mi obniżył odporność, ale wszystko jest do zniesienia kiedy nie trzeba jeździć na dializy. W moim przypadku byłoby to trudne bo mam dziecko w wieku szkolnym i muszę dowodzić je do szkoły.
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Julka
Ocena:
Strasznie się baliśmy, gdy mama miała przeszczep serca. Minął rok i wszystko jest w porządku, żyje i czuje się dużo lepiej. Działanie jest skuteczne
Odpowiedź

Dodaj opinię o CellCept

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach