43 261 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 840 produktów w 206 kategoriach

Pyralgin

PyralginPyralgin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 23.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje, 2,5 g / 5 ml, 5 ampułek, iniekcje, 1,0 g / 2 ml, 5 ampułek
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Pyralgin

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu bólu o wszelakim pochodzeniu: bólu głowy, zębów, spastycznych bóli jelitowych, kolka nerkowa i żółciowa, po operacjach. Lek stosowany w chorobach reumatycznych: w bólach stawów, mięśniowo-powięziowych, zapaleniu korzeni nerwowych. Może być stosowany jako środek przeciwgorączkowy objawowy. Przyjmowany parenteralnie może być użyty u osób nie mogących zażywać leków przeciwbólowych doustnie:   bezpośrednio po operacji, w chorobach przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Lek może powodować: niedokrwistość,zmiany w obrazie krwi, uszkodzenia szpiku - nawet kończące się śmiercią. Ze strony przewodu pokarmowego mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę. Może powodować reakcje alergiczne ze zmianami skórnymi. Przy dłuższym stosowaniu lub w dużych dawkach może powodować uszkodzenia wątroby i nerek (przewlekłe śródmiąższowe zapalenie z martwicą brodawek). Czasami może wystąpić retencja sodu i wody w organizmie z towarzyszącymi obrzękami. Po podaniu dożylnym możliwe jest wystąpienie ostrej rekcji nadwrażliwości i/lub zapaści krążeniowej.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub inne pochodne pirazolonu, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, porfirę watrobową, schorzenia nerek lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, barbiturany. Jeśli jesteś lub przypuszczasz ,że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Pyralgin przeciwwskazania
Pyralgin zamienniki
Pyralgin zamiennik
Pyralgin odpowiednik
Pyralgin tańszy zamiennik
Pyralgin czy działa
Pyralgin opinia
Pyralgin opinie
Pyralgin skład
Pyralgin cena
Pyralgin ulotka
Pyralgin dawkowanie
bóle jelitowe bóle korzeni nerwowych kolka nerwowa ból zębów ból bóle mięśni ból stawów ból pooperacyjny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pyralgin

Dodaj opinię o Pyralgin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 261 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 840 produktów w 206 kategoriach