41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Bisacodyl

BisacodylBisacodyl
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: czopki doodbytnicze tabletki dojelitowe
Cena: 21.92 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: czopki doodbytnicze, 10 mg, 5 szt
Działanie: przeczyszczające
Ulotka:

Opis i skład produktu Bisacodyl

Lek na receptę Bisacodyl jest stosowany w krótkotrwałym objawowym leczeniu zaparć, w tym zaparć nawykowych i przewlekłych u osób obłożnie chorych oraz osób w podeszłym wieku. Przygotowanie do badań diagnostycznych, zabiegów chirurgicznych i położniczych oraz w okresie okołooperacyjnym.

Dawkowanie:

Czopki-doodbytniczo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.  Tabletki - doustnie. Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzając. Dorośli i dzieci powyżej 10 roku życia 1-2 tabletki raz na dobę (zwykle na noc). Dzieci od 4 do 10 roku życia 1 tabletkę raz dziennie (zwykle na noc). Efekt działania widoczyny jest zazwyczaj po 6 godzinach po podaniu doustnym. Po 6-12 godzninach jeśli lek zastosuje się przed snem. Mleko i leki zobojętniające sok żołądkowy należy podawać 1 godzinę przed przyjęciem bisakodylu lub 1 godzinę po nim. Nie należy stosować u niemowląt.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej bolesne skurcze jelit. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do biegunki z wszelkimi jej konsekwencjami w postaci utraty wody i elektrolitów (przede wszystkim potasu). W pojedynczych przypadkach może dojść do atonii jelit. Podawany w postaci czopków przez kilka tygodni może wywołać przewlekłe zapalenie odbytnicy. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do przyzwyczajenia. Ponadto w przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożadanych należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zalecenami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość bisakodyl lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wymioty i bóle brzucha o niewyjaśnionej przyczynie, niedrożność jelit, zapalenie jelita grubego, krewienia z przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz leki moczopędne, glikokortykosterydy, glikozydy nasercowe, leki zobojętniające sok żołądkowy. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży. Nie zaleca sie stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Bisacodyl zamienniki
Bisacodyl zamiennik
Bisacodyl odpowiednik
Bisacodyl tańszy zamiennik
Bisacodyl czy działa
Bisacodyl opinie
Bisacodyl opinia
Bisacodyl ulotka
Bisacodyl skład
Bisacodyl dawkowanie
Bisacodyl przeciwwskazania
Bisacodyl cena
wiatropędny opróżnianie jelita dolegliwości pokarmowe zaparcia metabolizm przeczyszczanie jelito grube przewód pokarmowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bisacodyl

Dodano: 25 Maj 2015
Autor: Wieczna_dieta
Ocena:
Jeden z najlepszych środków na przeczyszczenie ever. Ma działanie piorunujące, ale w sumie nie jest bolesny, jeśli chodzi o jelita. Brałam go namiętnie przez jakiś czas, Jednak jakaś pielęgniarka powiedziała mi, że może powodować szkody w przewodzie pokarmowym i dużą utratę elektrolitów, więc ostatecznie go porzuciłam. Ale zawsze mam zapasie, na wszelki wypadek.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bisacodyl

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach