39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Biosotal 80

Biosotal 80Biosotal  80
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 10.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 80 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Sotaloli hydrochloridum
Działanie: normalizuje pracę serca
Ulotka:

Opis i skład produktu Biosotal 80

Lek na receptę stosowany w zaburzeniach rytmu serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia rytmu serca, duszność, bóle w klatce piersiowej, niewydolność krążenia, kołatanie serca, spadek ciśnienia, ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, mrowienie i uczucie zimna w kończynach, zmniejszenie apetytu, nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, niestrawność), wysypki skórne, duszność, wysychanie ust, zapalenie spojówek, zaburzenia widzenia. Preparat może wywołać arytmię, zwłaszcza przy jego przedawkowaniu.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. zawroty głowy, zaburzenia widzenia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn, szczególnie w początkowym okresie leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na sotalol, sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, niedociśnienie, astmę oskrzelową i inne stany spastyczne oskrzeli, zaburzenia krążenia obwodowego, zaburzenia czynności nerek, niewyrównane zaburzenia elektrolitowe (obniżony poziom potasu, magnezu), guz chromochłonny nadnerczy, cukrzycę, nadczynność tarczycy.   Gdy przyjmujesz leki na serce (inne leki przeciwarytmiczne), obniżające ciśnienie, uspokajające i nasenne, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, leki zobojętniające sok żołądkowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Stosownie leku w drugim i trzecim trymestrze ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Biosotal 80 odpowiednik
Biosotal 80 tańszy zamiennik
Biosotal 80 czy działa
Biosotal 80 opinia
Biosotal 80 opinie
Biosotal 80 ulotka
Biosotal 80 skład
Biosotal 80 dawkowanie
Biosotal 80 przeciwwskazania
Biosotal 80 cena
Biosotal 80 zamienniki
Biosotal 80 zamiennik
zaburzenia rytmu serca rytm serca beta-bloker arytmia przeciwarytmiczne migotanie przedsionków trzepotanie przedsionków szęstoskurcz komorowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Biosotal 80

Dodano: 29 Marzec 2019
Autor: Alojzy
Ocena:
Mam 72lata biorę 2 miesiące , występuje okresowo : ból w klatce piersiowej, ogólne osłabienie ,pocenie się, zawroty głowy , bóle brzucha,, zmęczenie, osłabienie. Idę do lekarza z tym.
Odpowiedź
Dodano: 03 Grudzień 2016
Autor: Ryszard
Ocena:
Biorę BIOSOTAL 80 od trzech lat. Wcześniej co 3 .m-ce lodowałem w szpitalu. Obecnie zdarza mi się 1/ rok.
Odpowiedź
Dodano: 12 Lipiec 2015
Autor: Miśka_46
Ocena:
Lek sprawdzony, stosuję regularnie z zalecenia lekarza. Odkąd biorę te tabletki nie mam problemów z sercem a ja czuję się bezpieczniej.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Biosotal 80

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach