39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Bidop

BidopBidop
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 10.54 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki, 30 szt, 10 mg, tabletki, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Bisoprololi fumaras
Ulotka:

Opis i skład produktu Bidop

 Lek na receptę stosowany w dławicy piersiowej (ból w klatce piersiowej spowodowany przez zablokowanie tętnic, które dostarczają tlen do komórek mięśnia sercowego). Nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości i popić wodą. Uwaga! Leczenia nie należy nagle przerywać, lek należy odstawiać powoli. Podczas stosowania leku Bidop należy unikać spożywania alkoholu. Alkohol może nasilać zawroty głowy i uczucie oszołomienia, powodowane przez lek Bidop. Nie należy stosować bisoprololu u dzieci ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności w tej grupie wiekowej. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zmęczenie, zawroty głowy, ból głowy (szczególnie na początku leczenia i przeważnie ustępuje w ciągu 1-2 tygodni), uczucie ziębnięcia lub drętwienia kończyn, ból skurczowe nóg podczas chodzenia, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, zaparcie, zamroczenie (szczególnie podczas gwałtownego wstawania, wynikające z obniżenie ciśnienia tętniczego). Niezbyt często: zaburzenia snu, depresja, wolna lub nieregularna czynność serca, nasilenie niewydolność serca, u osób z astmą oskrzelową lub zaburzeniami oddychania w wywiadzie mogą wystąpić trudności w oddychaniu, osłabienie mięśni, kurcze mięśni lub ból stawów. Rzadko: koszmary nocne, omamy, omdlenia, zaburzenia słuchu, zapalenie błony śluzowej nosa (co powoduje wyciek z nosa, podrażnienie), reakcje alergiczne (świąd, zaczerwienie, wysypka), suchość oczu na skutek zmniejszonego wydzielania łez, zapalenie wątroby powodujące ból brzucha, utratę apetytu, a niekiedy żółtaczkę, obniżenie poziomu cukru we krwi, zwiększenie stężenia tłuszczów we krwi, zmniejszenie sprawności seksualnej. Bardzo rzadko: nasilenie objawów łuszczycy, sucha łuszcząca się wysypka i wypadanie włosów, swędzenie lub zaczerwienie oka (zapalenie spojówek) Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zmęczenie, senność lub zawroty głowy może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, ciężką astmę, świszczący oddech, zaburzenia czynności serca (wolna lub nieregularna czynność serca), niskie ciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia (co może objawiać się drętwieniem palców rąk i stóp lub ich bladością albo zasinieniem), choroby serca, zaburzenie polegające na gromadzeniu się nadmiernej ilości kwasów w organizmie (tzw. kwasica metaboliczna), guza nadnerczy, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, cukrzycę, łuszczycę, nadczynność tarczycy, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca, leki przeciwdepresyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, kortykosteroidy, meflochinę (lek stosowany w leczeniu malarii), ergotaminę (lek stosowany w leczeniu migreny), leki przeciwcukrzycowe, leki stosowane w leczeniu astmy, niedrożności nosa lub jaskry. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! O przyjmowaniu leku Bidop należy poinformować lekarza jeśli planowany jest zabieg chirurgiczny (również stomatologiczny) z zastosowaniem środków znieczulających. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Bidop przeciwwskazania
Bidop cena
Bidop zamienniki
Bidop zamiennik
Bidop odpowiednik
Bidop tańszy zamiennik
Bidop czy działa
Bidop opinia
Bidop opinie
Bidop ulotka
Bidop skład
Bidop dawkowanie
czynność serca mięsień sercowy serce i układ krążenia nadciśnienie ciśnienie krwi dławica piersiowa rytm serca obniżenie ciśnienia tętniczego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bidop

Dodaj opinię o Bidop

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach